Všimli jste si, oč jste v létě aktivnější? Sami od sebe se budíte v šest ráno a obvykle ospalou procházku se psem si tentokráte s rozkoší vychutnáváte? Sluníčko vás totiž okamžitě po rozhrnutí záclon probudilo a ospalost z vás vyhnalo.

V chladném období roku způsobuje nedostatek slunečního světla uvolňováni melatoninu, který má na svědomí malátnost, spavost a chuť na sladké a mastné, jako je třeba čokoláda. Naproti tomu v létě náš organismus volá po věcech zelených, čerstvých a křupavých. Navíc dostatek slunečního světla způsobuje, že v tomto období sníme minimálně o 10 kalorií za den méně než obvykle!

Teď je ta doba, kdy můžete pár měsíců jet naplno, dny procupitat, večery protančit a noci promilovat. Energie, kterou načerpáte, vás bude „držet nad vodou“, až bude zase sychravo. A  vaše zpevněné tělo jakbysmet.

 

Dělám pohyby...

Léto má sakra rychlý rytmus! Nechte se jím strhnout. Hodina fyzické námahy denně (ať je to aerobik, nebo rychlá chůze) může snížit reálný věk o dva roky až pět (!) let.

Nenuťte se k vrcholovým výkonům. Co třeba procházka v nejbližším lesoparku nebo romantická noční koupel ve dvou? Zeleň osvěží váš zrak a nervy - v lese je totiž velmi příznivý poměr kladně a záporně nabitých částic ve vzduchu. Zjistěte, jak božské může být obyčejné dýchání.

Zázračným prostředkem na rozproudění krevního oběhu a posílení imunity je brouzdání v chladné ranní rose. Vůbec choďte hodně bosky: po trávě, po písku i po dlažbě - tak skvělá akupresura a zdarma!

 

Pohybujte se „kolmo“

Ve vzduchu se tetelí energie a letní hravá nálada vás vpodvečer vyžene na kolo. Při jízdě na kole se zapojují velké svalové skupiny. To způsobuje poměrně velký výdej energie - už asi po 20 minutách intenzivního pohybu dochází ke spalování tuků. Když budete jezdit na kole celou hodinu rychlostí 15 km/hod, spotřebujete 1 500-1 900 kJ.

Nechcete-li mít svaly jako vzpěrač, volte raději lehčí převody. Při jízdě na kole navíc nedochází k tak velkému opotřebování kloubů jako při chůzi nebo běhu. Proto se doporučuje i lidem, kteří trpí nadváhou. A nakonec - jízda na kole v přírodě blahodárně působí na dýchací systém.

 

Plážová tempa

Ležíte někde u bazénu a chystá se tam vodní aerobic? Přidejte se a možná v něm najdete zalíbení. Odpor vody rozvíjí svalovou sílu, vytrvalost a flexibilitu

Plavte. O prospěšnosti plavání se není třeba rozepisovat. Celé tělo se protáhne, zacvičí si i skryté svalové skupiny a nakonec vám poděkuje i páteř a klouby. Přidejte k tomu účinky studené lázně na imunitu a celulitidu. Sečteno a podtrženo: pohyb ve vodě vyhrává na plné čáře.

 

Netradiční hýbání

Obnovte schopnost obratnosti z mládí a běžte si s potomkem zahrát pár dětských her. Uvidíte, jak vám dá zabrat takový panák, školka se švihadlem nebo s míčem či hra Ztratil čáp čepičku.

Běhejte na pláži, cvičte aerobic na pláži a milujte se (jak jinak) na pláži. Zapojíte nepoužívané svaly, zdokonalíte rovnováhu, promasírujete chodidla, a navíc máte zadarmo jejich peeling.

 

 

Kolik kalorií spálíte během sexuálních hrátek?

Nasazování kondomu  
při erekci     6 kcal

bez erekce  315 kcal

 

Pozice    
misionářská      12 kcal

69 v leže           8 kcal

69 ve stoje        112 cal

 

Orgasmus
skutečný          112 kcal

předstíraný        315 kcal

 

Oblékání       
v klidu               32 kcal

ve spěchu          98 kcal

když manžel otvírá dveře  1 218 kcal

 

     
Reklama