Milé Ženy-in, tento příběh Vás určitě pobaví. Jedna z našich čtenářek se rozhodla navštívit nové kadeřnictví, vše se zdálo být bezvadné, prostředí, služby i kadeřnice. A těsně než jí kadeřnice měla smýt barvu, přestala téct voda... To nevymyslíš! :)

Dobrý den Lissey, děkujeme za příspěvek, v té chvíli vám muselo být „pěkně horko“. Ještě, že to vše dobře dopadlo.


Možná se vám to také stává. Čas od času mě popadne chuť změnit vizáž. Obměnit šatník, změnit účes. Někdy se spokojím s tím, že svou oblíbenou černou v šatníku vyměním za pár kousků pastelových barev, no a někdy, jako před pár měsíci, to dotáhnu až k té změně účesu. Přitom jsem ale zaměstnaná žena, která válčí s nedostatkem času a tak jsem s radostí zjistila, že si kdosi otevřel kadeřnictví u nás, na předměstí krajského města. To mě potěšilo. Znamená to, že si tam i zpátky můžu dojít pěšky, odpadne hledání parkovacího místa a taky čas ušetřím… a vůbec, když změna, tak se vším všudy, i s kadeřnicí.

Kadeřnický salon byl útulný, časopisy na stolku aktuální a kadeřnice sympatická. Dohodly jsme si barvu a střih. Poslouchala jsem rádio, hověla si a barva byla za čtvrt hodinky nanesena. Jenže právě během té čtvrthodiny přestala téci voda. To se občas stane všude, ale teď právě se to fakt nehodilo. Byl už nejvyšší čas barvu smýt, ale voda netekla.

Bylo už k večeru a kolem dokola jen pár rodinných domků.. nebylo moc kam se jít zeptat, co že se to děje. Telefonát na vodárny byl zbytečný, nikdo to v půl šesté večer nebral. Abych to zkrátila. Jediná voda se nacházela ve dvou nádržkách u wc. Já držela kbelík a kadeřnice nabírala a přelévala vodu z nádržek. Pak jsme ji v konvici ohřívaly, aby byla aspoň trochu teplá.

Celkem to trvalo pěkně dlouho. Místo třiceti minut jsem měla barvu na vlasech hodinu a půl. Bála jsem se, co na to vlasy. Kadeřnice se bála ještě víc, ale dopadlo to tak nějak přiměřeně, žádná do očí bijící tragédie se nekonala. Naštěstí. Kadeřnictví tam vydrželo jen asi čtyři měsíce. Vodárny zastavily vodu, prý kvůli neuhrazeným fakturám. Takže jsem se pokorně vrátila ke své původní kadeřnici do města. Je to dál, je to dražší, ale vím aspoň, do čeho jdu. Jako historka je to dnes celkem fajn k vyprávění, ale tenkrát mi úplně veselo nebylo. I když mi manžel tvrdí, že se mu líbím ve všem, přece jenom je radši, když na hlavě nějaké vlasy mám.

Lissey

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Tématem dnešního dne je: Nejšílenější vlasová proměna

  • Zažila jste takovou?
  • Líbila se vám?
  • Co na to okolí?
  • Šlo o domácí experiment?
  • Vynadala jste kadeřnici?
  • Probrečela jste noc do polštáře?
  • Musela jste si pořídit paruku?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá super kosmetiku - parfém Lady Avebury, čerstvou novinku od Oriflame, k tomu krémový deodorant od Garnier a jako bonus třpytivé stíny Sephora:

cena

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je PROMĚNA. Předem děkuju a těším se na první den strávený s vámi, milé čtenářky!

Reklama