Jestli uvažujete o změně zdravotní pojišťovny, nezapomeňte, že na změnu máte už jen pár dní. Pouze do konce června si můžete podat přihlášku k nové zdravotní pojišťovně. Jejím klientem se však stanete až od prvního ledna příštího roku.

metal alliance

Pokud přihlášku doručíte až v červenci, podle současně platné právní úpravy se stanete klientem vámi zvolené pojišťovny až k 1. 1. 2014. O změně pojišťovny by přitom měly uvažovat i těhotné ženy nebo ty, které těhotenství plánují, protože narozené dítě se automaticky stane klientem zdravotní pojišťovny matky.

Na vaší spokojenost se zdravotní pojišťovnou se v anketě na Ženě-in ptala také Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE.

A jaké jsou vaše názory?

Naprostá většina z vás je se svou zdravotní pojišťovnou spokojena, celých 90 %, i když jejich nabídek bonusů či preventivních programů využívá pouze polovina z vás. Stejně tak jen každý druhý ví, k jakému termínu lze zdravotní pojišťovnu změnit. O tom, že správná volba zdravotní pojišťovny je pro naše zdraví důležitá, je sice přesvědčeno 68 % z vás, ale o změně v současné době uvažuje jen 13 %. 

Na trhu dnes působí celkem 8 zdravotních pojišťoven, takže je z čeho vybírat. K finančně nejstabilnějším patří např. právě Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE. Ptáte se ale, proč zdravotní pojišťovnu vlastně měnit? Položte si otázku, jestli je vám vaše pojišťovna spolehlivým partnerem, jestli se vám za vaše peníze dostává ze strany pojišťovny té nejlepší péče. Jste spokojeni s tím, jak s vámi pojišťovna komunikuje, jaké programy či služby nabízí? Celkem 73 % z vás vůbec netuší, jaká je nabídka ostatních zdravotních pojišťoven, takže neví, jestli by nabídka preventivních programů u jiné zdravotní pojišťovny lépe neodpovídala potřebám jejich zdraví. Takže, co by čtenáře či čtenářky Ženy-in přimělo změnit pojišťovnu, když ne nabídka konkurence? Pouze 20 % by přesvědčilo doporučení lékaře a v 74 % nespokojenost se stávající pojišťovnou.

metal alliance

Reklama