Zámek Loučeň je letos poprvé otevřen veřejnosti i přes zimu, a to si žádá speciální program. V únoru bude návštěvníky zámkem provázet Bílá paní. V zámeckých komnatách se také bude mlsat a v parku stavět nejhezčí Bílá paní ze sněhu.

loucen

Máte-li někdy pocit, že v zimě není s výjimkou sjezdovek kam vyrazit, pletete se. Sbalte si batůžek, případně děti, a vyrazte na zámek Loučeň, kde na vás bude čekat netradiční průvodce.

„Na zámku s posledním lednovým dnem skončilo průvodcování Fantomase. V únoru střídá tuto netradiční průvodcovskou postavu naše Bílá paní, která bude očekávat návštěvníky každý únorový víkend. Otevřeno máme navíc také po celé jarní prázdniny nejbližších okresů Nymburk a Praha - východ, tedy od pátku 4. do neděle 13. února," uvádí na webových stránkách zámku manažer zámku Loučeň Jiří Senohrábek.

Tato pohádková průvodkyně vás nejen provede po zámku, ale také potěší vaše chuťové buňky. V zámeckých komnatách se bude mlsat. „Bílá paní má ráda všechno bílé, takže nechá napéct sněhové pusinky velké jako koblihy, roztočí čokoládovou fontánu s bílou čokoládou a dospělákům dá tyhle dobroty zapít bílým punčem," láká Senohrábek.

A bude-li přát počasí, to znamená, bude-li dost sněhu, můžete se taky těšit na soutěž o nejkrásnější Bílou paní ze sněhu. „Každý den budeme v pozdním odpoledni obcházet část zámeckého parku v těsném sousedství zámku, zda nám v něm nevyrostla nová Bílá paní. Každý sněhový přírůstek denně zdokumentujeme fotoaparátem a na začátku března vyhlásíme vítěze. Prosíme jen naše návštěvníky - stavitele, aby nám u své Bílé paní nechali vizitku se jménem a kontaktem tvůrce,“ říká manažer.

Otevírací doba zámku:
víkendy + jarní prázdniny 4.–13. 2. denně 10.00–16.00

Vstupné:
Dospělí 120 Kč
Děti do 12 let v doprovodu rodičů zdarma
Děti starší 12 let v doprovodu rodičů 80 Kč
Děti bez doprovodu rodičů 80 Kč
Studenti a důchodci 80 Kč
Děti do 12 let v doprovodu rodičů 40 Kč

Webové stránky www.zamekloucen.cz

Reklama