detective

Jestli se stydíte a říkáte si, že detektiva byste na svého miláčka nikdy nenajala, asi vás překvapí, že jste celkem vzácná výjimka. Po obtelefonování několika profi detektivních kanceláří se všichni shodli na tom, že pátrání po nevěrníkovi či nevěrnici je podstatná součást jejich příjmů. Poměr pohlaví zadavatelů je vyrovnaný, takže muži jsou zhruba stejně žádostivi poznání jako ženy.

Hlodají vás někdy pochybnosti, nebo máte takřka jistotu, že se váš drahý schází s jinou a potřebujete konečný důkaz? Nejprve si rozmyslete, k čemu vám bude dobrý. Představte si, že zjistíte, že je to pravda. Jak s touto informací naložíte?

1.  Oznámíte drahému, že ho usvědčil vámi najatý detektiv a dáte mu nůž na krk. Vy, nebo ona!

Reakce: Asi se naštve, že jste taková slídilka a dá přednost milence. Když ne, nikdy vám to nezapomene. Připravte se na mnoho scén a hádek.

2.  Oznámíte mu, že je usvědčen z nevěry a podáte žádost o rozvod.

Reakce: Ať je jakákoli, tady se důkaz vyplatí v případě, že utíkáte ze zlaté klícky a chcete velké odškodnění a alimenty. Soud přihlíží k míře zavinění rozpadu manželství.

3.  Zjistíte, že vám zahýbá, nic mu neřeknete, protože se za své slídění stydíte.

Reakce: On je dál vysmátý, vy jste nešťastná. Za vynaložené peníze jste si raději mohla koupit značkový kostýmek.

Předpokládejme, že jste si své počínání dobře rozmyslela a jdete do toho. Ten bídák vám určitě zahýbá a vy ze sebe dál nehodláte dělat hlupačku. Jak na to?

Zašla jsem si přímo za presidentem Asociace soukromých bezpečnostních služeb JUDr. Jiřím Kameníkem.

Na co se připravte

První otázku, kterou budete řešit je výběr detektivní agentury. Jiří Kameník je přesvědčen, že se bohatě vyplatí nenechat se zlákat soukromým očkem pracujícím z domova za 300 korun na hodinu, protože ten není schopen používat detektivních technologií ani nemá potřebné znalosti. Ve výsledku bude jeho práce dražší než u profesionálů a s daleko horším výsledkem.

Strategie

Druhým krokem je podrobný plán. „Nevěrná manželka je svou zastírací strategií mistr. Kam se hrabe James Bond,“ usmívá se detektiv, bývalý velitel kriminálky. My ale řešíme muže, který si na sofistikované intrikaření zase tolik nepotrpí. Takže

„Důležité je, abychom se dozvěděli vše o sledované osobě. Její zvyky, důvod podezření, denní harmonogram, dopravní prostředky jakými se pohybuje. Čím se to podaří zjistit podrobněji, tím je pátrání úspěšnější a hlavně kratší, což šetří kapsu klientky,“ vysvětluje Jiří Kameník.

Jak probíhá sledovačka

Sledovačka se pak naplánuje na určitý den: Například dopoledne dvě hodiny, večer tři. Ráno žena ví, že jde muž do práce, pak má prokazatelně pracovní schůzku. Mezi tím muž něco tvrdí, ale to je neověřitelné. Večer říká, že je v práci, ale žena chce důkaz, že tomu tak skutečně je. Výhoda také je, když víte nebo tušíte, kdo je vaše sokyně.

Bezpečnostní technologie

Na vašeho drahého se po uzavření smlouvy v daný den „pověsí“ nenápadné šedivé očko střídající se s dvěma až třemi kolegy. Z 90 % jsou to muži, ženy nejsou nikdy tak nenápadné, zvláště muži si dost všímají. Metody záznamu jsou velice různorodé. Minikamery v tužce, směrové mikrofony, odposlech v hodinkách (nejde například v hospodě ani na ulici, velký šum se nedá odfiltrovat)…Jiří Kameník nebyl příliš sdílný, jsou to prý všechny druhy legálních kriminalistických bezpečnostních technologií, které se neprozrazují ani klientovi.  

Otevřete peněženky

Cena za tenhle špás není nijak malá, ale povede-li se vše dobře naplánovat, můžete se vejít do 5 tisíc korun. Běžně se ale účet vyšvihne i na 12 – 20 tisíc.

Hodinová sazba se pohybuje podle použité technologie, počtu nasazených lidí a složitosti sledování. Rozmezí může být 350 – 5000 korun na hodinu.

Reklama