Milá redakce, píši Vám i já se svým možná méně typickým přáním z dětství. Chtěla jsem být spisovatelkou. Sledovala jsem filmové životopisy spisovatelů, dokonce jsem i sama psala.

Ještě v šesté třídě jsem se ke svému přání otevřeně hlásila ve třídě. Napsala jsem pár povídek, básniček, v sedmé třídě jsem se pustila i do románu, ale ten zůstal nedokončený. Veškeré narozeniny v příbuzenstvu se neobešly bez mých rýmovaček.

Pak to najednou začalo odeznívat, jak už to u těch dětských přání bývá. Neměla jsem odvahu své texty někam poslat. Myslím, že jsem tím českou ani světovou literaturu o nic neochudila.

Nakonec jsem vystudovala školu s technickým zaměřením a našla svoji profesi v technické oblasti, na psaní jsem však nezanevřela  a rýmovačky k narozeninám a svatbám ve svém okolí píši dál a dětem vedle čtených vyprávím i své vlastní vymyšlené pohádky.

Není nad ta dětská přání,
naivní, čistá, veliká.
Nemusí se splnit ani,
tak rychle to všechno utíká.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

Nikdy není pozdě splnit si sen. Třeba se vám jednou poštěstí. Rýmování vám jde na jedničku. Držíme palce. :-)

Dnes si povídáme o tom, čím jsme v dětství chtěli být. Více se dozvíte ZDE. Hledáte inspiraci? Pak nahlédněte do dnešního článku Čím jsme v dětství chtělí být? A čím jsme se stali?

Svoje příběhy, které můžete doplnit i obrázkem vašeho pracoviště nebo vás v akci, posílejte na e-mailovou adresu

redakce@zena-in.cz

Dnes je ve hře kosmetický balíček obsahující Pinnacle - tělové mléko s vůní mandlí a pemzu, dále můžete získat Activ F - šampon pro ženy proti padání vlasů a připraveno máme i něco sladkého.

 

Reklama