Kolik by bylo času na přemýšlení o věcech, které jsou všude kolem nás, nikdo je doposud spolehlivě nevysvětlil a které by mohly být natolik zajímavé, kdybychom se nemuseli honit za každodenními starostmi…?

Kdybychom ten čas totiž měli, asi by nás hodně překvapilo množství dosud nevysvětlených záhad tohoto světa. Našeho světa v tom širším smyslu slova. Když se pokusíme shrnout všechny otázky, jež stále čekají na odpovědi, bude toho hezký uzlíček a celkem slušné téma na dovolenou. Protože tehdy snad bude přece jen čas i na něco podnětného.

Obři?

Co kdybych vám třeba řekla, že naprosto prokazatelně na této zemi žili a možná ještě někde žijí OBŘI? Že archivy archeologů jsou plné ostatků lidí, kteří dosahovali výšky i tři metry?! A to není žádné sci-fi, to je fakt. S hypotézou, že se jedná o jedince, kteří byli stiženi nějakou anomálií, už dnes žádný skeptik neuspěje. Byly to celé kmeny, kdo ví, zda ne civilizace.

Bájní titáni mají tedy pravděpodobně pravdivý podklad. Kdo byli? Odkud přišli? A co se s nimi stalo? To by bylo hezké zjistit. Bylo by i zajímavé nad tím přemýšlet, jenže kdo by pak vymyslel, co bude k večeři?

Je možné, že dříve obývali naší planetu jiní lidé? Jiné civilizace? A co jestli je jich mnohem víc? Věříte těm, kdo tvrdí, že je viděli?

Koho asi potkaly děti u Fátimy?

bytMyslíte, že malé děti jsou schopny tak propracovaně lhát jako v tomto známém případě?

Představte si tři malé děti, které stojí uprostřed pole tváří v tvář bytosti mnohonásobně vyšší, než jsou ony a než je kdokoli, koho dosud viděly. Postava jim cosi sděluje. Cosi, co se postupem času dokonce promění ve skutečnost…

Člověk má tendenci dávat věcem jména, která už slyšel. Logicky se děti spolu s rodiči dobraly k verzi, že šlo o Pannu Marii. Trvaly totiž na tom, že postava byla žena. Pro společnost plnou náboženství je logické, že bytost je z jejího pohledu sakrální. On to ale mohl být naprosto kdokoli.

Církev miluje tenhle příběh.

Není se co divit, vždyť z dětí se staly jeptišky. Nic proti Panence Marii, ale jak víme, kdo to byl? A co si vzpomenout na ostatky obrů?

Britské ministerstvo obrany nedávno zveřejnilo část dat týkajících se záhadných setkání lidí nejrůznějších národností s, řekněme, bytostmi odjinud. Množství odtajněných záznamů se týká případů evidovaných od roku 1978 do roku 2002 a je jich opravdu ranec.

Ne všechny jsou pravdivé, ne všechny příběhy se staly, ne všechny fotografie a videa nejsou podvrhy. Na každý pád z 11 000 případů je tu zhruba deset procent těch patrně skutečných. Je to zhruba tisícovka neskutečně poutavých záhad, které stojí za to alespoň přečíst.

Na světě je pravděpodobně velmi mnoho lidí, kteří prožili nebo viděli, případně se i setkali s něčím, co si nedokážou vysvětlit a co se jim společnost zdráhá uvěřit. Jsou na své zážitky a emoce prakticky sami. Bývají odkázáni jen na ty, kteří jsou ochotni naslouchat. Prozatím se jim bohužel nejvíce věnují jen lovci záhad. Ti povolaní se jejich příběhy zabývají většinou jen proto, aby je spolehlivě vyvrátili. A to je škoda.

Umíte si představit, jak je člověku, který prožil něco nevysvětlitelného? Jaké má sny? Na co myslí, když je sám? Co myslíte, že se stalo se všemi zmizelými letadly a loděmi na záhadných místech naší planety, například v pověstném trojúhelníku v Atlantiku? A co lidé, kteří v nich byli? Jakou jste si o tom všem vytvořili představu?

Stalo se vám někdy něco, co jste se zdráhali někomu vyprávět? Co byste dělali a jak jednali, kdybyste potkali bytost evidentně odjinud? A co kdyby tvrdil váš blízký, že něco podobného prožil?

Reklama