Je to příběh Jiřího Švihálka, který dokázal vybudovat úspěšnou značku krmiv
pro psy a kočky 100% bez chemie Yoggies.

Co se vlastně přihodilo
Středobodem historie firmy Yoggies, výrobce granulí lisovaných za studena s probiotiky, je dnes senior labradorský retrívr Roxy. Přibližně v roce jeho života se na procházce lesem přiotrávil natolik, že ho to málem stálo život. Zachránila ho trpělivost, zvídavost a houževnatost jeho páníčka. Roxy měl natolik poničený trávící trakt a oslabenou imunitu, že nebyl schopen dobře strávit prakticky žádnou potravu.

pe1.jpg
Foto: pan Jiří Švihálek a Roxy 

Jak zachránit Roxyho: „Jogurt pro psy“
Všechno zavinil článek v časopisu o jogurtech a jejich působení na trávicí trakt člověka, tak se zrodil nápad: Jogurt pro psy. Za ním stojí mnoho experimentování, konzultací s veterináři i odborníky a ochutnávání. Jogurt se povedl a Roxymu pomohl. Prvních pár vzorků šlo do světa. Ohlas byl nečekaně pozitivní. Jiří Švihálek, zakladatel Yoggies, k tomu říká: „Jogurt pomáhá posílit imunitu, což jsme původně chtěli. Následně se nám ale začali ozývat veterináři, že pomáhá dokonce i na problémy s průjmy nebo potlačuje větry.“ Dnes si na těchto jogurtech pochutnávají i kočky.

To ještě není šťastný konec, ale teprve začátek
V tu chvíli se objevil problém, čím krmit Roxyho dlouhodobě, protože na trhu v té době nebylo žádné krmivo, které by mu vyhovovalo. Jiří Švihálek už věděl, že extrudované granule (tj. průmyslově vyrobené při vysokých teplotách), masokostní moučky a postřiky umělými „vitamíny“ (jak se běžné krmivo pro psy a kočky vyrábí), nejsou cestou. „Nejzdravější je pro psy a kočky právě syrová potrava, ale složit tzv. BARF správně není jednoduché. Rozhodl jsem se tedy, že bych ho zkusil lisovat do granulí“, vzpomíná Jiří Švihálek. Tady se poprvé objevila myšlenka na granule lisované za studena, při jejichž výrobě se syrové suroviny ve správných poměrech jen suší, melou a lisují do tvaru granulí. Bez vysokých teplot a bez chemie.

pe2.jpg

Pestrá potrava bez chemie, obilí a sóji je základ
Přátelství našich mazlíčků je nezištné a je potřeba si ho vážit. Aby žili co nejdelší a spokojený život, a mi s nimi mohli strávit co nejvíce času, je třeba je krmit zdravě, pestře a kvalitně. To v Yoggies pochopili od samého prvopočátku, a proto se během jejich sedmiletého působení, nejen na českém trhu, rozrostl i sortiment krmiv bez chemie obilí a sóji a vznikl i koncept pestré potravy. Říká se, že jsme to, co jíme. Je to klišé, ale pravdivé. Na rozdíl od nás, ale naši mazlíčci nemají na výběr, co dostanou do misky. To je na nás, páníčcích a paničkách. „Pestrá potrava pro psy i kočky má smysl,“ říká MVDr. Michaela Riedlová. Jednostranná nekvalitní potrava psům a kočkám škodí a může být příčinou vzniku různých civilizačních onemocnění či alergií. „Jak my veterinární lékaři víme, že bez kvalitní výživy není zdravého organismu. Během své více než dvacetileté služby ve veterinární medicíně jsem měla možnost posoudit, a u svých pacientů poznat, desítky různých značek a druhů krmiv. Ověřila jsem si, že čím méně majitelé dbají na kvalitu podávaného krmiva a čím více je hlavním kritériem výběru cena, tím častěji pak u jejich psa nebo kočky musí veterinární lékař řešit mnoho různých zdravotních problémů,“ doplňuje veterinářka. Proto ani Vy nezapomínejte, že Zdraví, začíná v misce.
6239998544f28obrazek.png

Reklama