Další příspěvek, za který samozřejmě děkujeme, nám poslala čtenářka lalica. Je o karamolech, které vypadaly opravdu děsivě, ale nebojte, nakonec všechny dobře dopadly.

Zdravím Vás v redakci. O dětských karambolech dostanete určitě hodně příběhů. Nejlepší jsou vždy ty, které "voní" dobrodružstvím, ale nakonec  dobře dopadnou. Náš mladší syn byl opravdu " čertovo kvítko". Nejslabší poznámka, kterou donesl ze školy byla tato: Na WC leze po zdi/ nebezpečí úrazu!/ Vůbec jsem si neuměla představit jak to  kluk prováděl.

Ten filuta měl pěkně vypečené hry a i když jsem třeba seděla 50 cm od něj, stihnul si natrhnout nárt a museli jsme na šití. Jednou byl spolu se sestrou jezdit na tříkolce. Do 20 minut jsem slyšela strašný dvouhlasný řev. Z nedaleké uličky se vynořila dcera, která táhla brášku na tříkolce, v povzdálí je sledovala sousedka a dohlížela na to, jestli jedou opravdu domů. Syn měl roztrženou bradu a krví nasáklý svetřík. Opět jsme jeli bradu šít.

Jeden z dalších úrazů byl opravdu kuriozní. Těsně před maturitními písemkami synovi otekl prst, vytvořila se mu na něm bulka. Až tehdy se přiznal, že před 10 lety," rozpitvali" s kamarády náboj a dali jej na ohniště. Ten vybuchnul a kousky železa se mu zasekaly do prstu. Doma řekl, že se pořezal, tak jsem ránu vydesinfikovala a zavázala. Po 10 letech se staré zranění ozvalo a železo chtělo ven ! Lékař, co mu dělal rentgenový snímek, se jej z legrace ptal, zda  není  válečný  veterán.... No, užil si, kousíčky  kovu  mu museli vytahat z prstu pinzetou.

I přes mnoho lumpáren a karambolů vše přežil on i my. Ani těch výprasků nebylo mnoho, vše jsme řešili spíše smírnou cestou. Syn před 2 lety ukončil VŠ a doufám, že jednou na vlastní kůži pocítí, jaká traumata někdy milující rodič musí prožívat, než to jeho dítko " dojde rozumu"...

hezký a pokud možno i veselý den přeje lalica

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Není to vždy pravidlem, ale tyhle hyperaktivní děti, které byly samý „průšvih“, mají dobře našlápnuto do života. A váš syn je toho důkazem.

Měla jste také doma pěkné kvítko? nebo jste byla vy sama jako z hadích ocásků a vyváděla jste lotroviny, které vaše rodiče přiváděly k šílenství? Jaký největší karambol se vám stal v dětsví? Jak jste z něj vyvázla?

Napište nám o dětských karambolech na redakce@zena-in.cz a můžete vyhrát tuto knihu

cena

Soutěž: náplast

Reklama