Na Havlíčkobrodsku u Ždírce nad Doubravou se necelou hodinu po poledni při vjíždění do stanice srazily osobní vlak s nákladním. Podle informací záchranářů je zraněno třináct cestujících z osobního vlaku.

 

Hasiči se o nehodě dozvěděli pět minut po třinácté hodině. „Na místě máme tři jednotky profesionálních hasičů se čtyřmi zásahovými vozy,“ řekla mluvčí hasičů na Vysočině Petra Musilová. 

 

Doplnila, že podle posledních informací je na místě deset zraněných. Nikdo nezemřel, dvě zranění jsou těžká s vnitřním krvácením. U nehody přistával také vrtulník letecké záchranné služby. Hasiči mají na místě tři cisterny a rychlý zásahový automobil. 

 

„Pravděpodobně došlo ke špatné manipulaci s posunovaným nákladním vlakem,“ upřesnil informace mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Vlak se zřejmě dostal se na kolej, po které do stanice Ždírec na Doubravou vjížděl osobní vlak jedoucí z Pardubic do Havlíčkova Brodu.

„Trať je uzavřená, nehodu už šetří policie a Drážní inspekce,“ dodal Šťáhlavský. „Na úseku mezi Hlinskem a Ždírcem je zavedena náhradní autobusová doprava.“

 

Nedaleko Ždírce, u obce Krouna, zemřelo v roce 1995 při jiném železničním neštěstí 19 lidí. Šlo o nejtragičtější nehodu tohoto druhu v Česku.
Reklama