Pomaličku a jistě se zabydluje v českých domácnostech. Nemá stále místo a migruje z nočního stolku do kuchyně, odtud do koupelny či kamkoli jinam po bytě. Všestranný pomocník jménem kokosový olej.

kokos oil

Foto: Shutterstock

Není moc produktů, na kterém byste usmažila palačinky a vzápětí si ho vetřela do vlasů jako účinnou kúru, poté promazala suchou kůži na těle a použila místo zubní pasty. A tím to nekončí, hodí se při zaseknutém zipu i k vyčištění rzi...

Mimo všestranné vnější použití se může kokosový olej pochlubit i pozitivním účinkem na naší tělesnou schránku. Podle všech možných studií dokáže oddálit degenerativní onemocnění mozku jako je Parkinsonova či Alzheimerova nemoc. Podobně působí na bakterie způsobující zubní kaz. Údajně vám pomůže i s rychlejším spalováním tuků...

K čemu ho můžete použít v koupelně?

  • Celulitida i vrásky - mají se před kokosem na pozoru
  • K čištění zubů – bakterie se ho bojí
  • První pomoc při nadměrném slunění – olej zklidní a zhydratuje pokožku (navíc pohlcuje i sluneční záření, takže ho můžete namazat na kůži i před sluněním, SPF 4)
  • Těhotenské strie, stařecké skvrny, ekzém – rozhodně jim prospěje
  • Odlíčí make-up bez zbytečného drhnutí obličeje
  • Vůně kokosu odpuzuje i „hmyzáky“, působí tedy i jako repelent
  • Kokosový olej má antimikrobiální účinky, umí bojovat i s akné či oděrkami

kokosový olej kosmetika

Foto: Shutterstock

V kuchyni?

Obsahem nenasycených mastných kyselin vás nudit nebudeme. Raději vám řekneme, že jídlu dodá příjemnou exotickou chuť, zasytí vás, má méně kalorií než běžné tuky, neobsahuje cholesterol a rozhodně se vyplatí koupit za studena lisovaný výrobek. Jinak vše výše napsané úplně neplatí!

A k čemu ještě?

Skoro to vypadá, že můžete půlku všech pěstících, čistících a jiných prostředků úspěšně nahradit kokosovým olejem...

Můžete si také přečíst: