Stane se vám občas, že vám dojde váš oblíbený přípravek na vlasy, pleť či tělo a nemáte v záloze hned náhradní? Máme pro vás, milé čtenářky, několik tipů, čím je bezpečně nahradit. Rychlé řešení najdete ve své domácnosti. :) Vyzkoušela jsem za vás na vlastní kůži!

1. Místo kondicionéru či masky kokosový olej
Potřebujete-li nutně dodat svěžest svým vlasům nebo potřebujete rychle něco udělat s roztřepenými konečky vlasů, vyzkoušejte kokosový olej. Jemně ho vmasírujte na konce pramenů a uvidíte, jak je krásně vyživí do hloubky a hydratuje. Kokosový olej je multifunkční, používá se v kuchyni, podporuje hubnutí nebo posiluje imunitu.

obr1

Náš verdikt: Funguje! Na co si dát pozor: Až si budete do konečků vlasů jemně vtírat kapky kokosového oleje, dejte pozor, ať si neumastíte tričko!

2. Škrob ve spreji místo suchého šamponu
Pokud máte v oblibě suchý šampon, který vám zrovna došel, a vy nemáte čas si umýt vlasy, sáhněte po škrobu ve spreji, který se používá při žehlení. Má stejný efekt jako suchý šampon a vaše vlasy budou vypadat opět svěží!

3. Bílý jogurt
Žehlíte si vlasy a občas si pokožku špatnou manipulací s žehličkou na vlasy spálíte? Použijte obyčejný jogurt, který popálené místo na kůži příjemně ochladí a uklidní. Jogurt nechte působit minimálně deset minut.

obr2

Náš verdikt: Určitě zmírní bolest! Moje rada: Raději dejte při žehlení vlasů pozor, ať se nespálíte! Jogurt je vždy lepší v jídle nebo jako přesnídávka, než když si ho máte „patlat“ na popáleninu. :)

4. Jablečný ocet místo odličovače
Z odličovače na pleť už nedostanete ani kapku a nevíte, čím si odlíčit obličej? Zkuste jablečný ocet, který je velice dobrým pomocníkem. Vyčistí pleť a stáhne póry.

5. Olivový olej
Umyjte si pleť olivovým olejem. Nakapejte si pár kapek do dlaní a naneste na tvář. Krásně vám vyčistí kůži a póry, a výsledkem bude nádherně rozzářená a velmi čistá pleť.

obr3

Náš verdikt: Pleť je velmi čistá a jemná! Moje vychytávka: Olivového oleje stačí opravdu jen několik kapek, nedávejte víc, abyste pak nemusela ještě hodinu „odmašťovat“ umyvadlo!

6. Zelený čaj
Když se ráno vzbudíte s kruhy a otoky pod očima, nejrychlejší způsob, jak se jich zbavit, je přiložení studených čajových sáčků zeleného čaje, přidržte pod očima pět až šest minut.

obr5

Náš verdikt: Funguje! Moje vychytávka: Pytlíky jsem zalila horkou vodou a měla jsem navíc lahodný nápoj. Sáčky s čajem jsem nechala vychladnout a poté použila... Pozor, ať se nespálíte!

7. Ovesné vločky
Trápí vás velmi suchá pokožka, nebo jste se spálila na sluníčku? Máme pro vás další tip, napusťte si vanu s teplou vodou a do ní vysypte dva šálky ovesných vloček, uvidíte, jak vám vločky pomůžou uklidnit suchou a svědivou pokožku. Vločky příjemně hydratují a vyživí suchou kůži.

vlocky

Náš verdikt: Super, funguje! Moje vychytávka: Dejte si pozor při vypouštění vany, mohl by se vám ucpat odpad... :)

8. Kondicionér místo pěny na holení
Dojde-li vám pěna na holení, použijte místo ní kondicionér na vlasy. Ten chloupky změkčí lépe než sprchový gel, mýdlo nebo šampon!

pena

Náš verdikt: Doporučuji! Funguje! Moje vychytávka: Po holení nohou jsem si rovnou umyla i hlavu, abych zabila dvě mouchy jednou ranou. :)

Reklama