Při letošní teplé zimě mají bacily doslova zelenou. Zima je neskolí, mráz je nespálí. Ale máme tu celoroční bojovníky proti bacilům – citron, med a zázvor.

V prvé řadě bychom se měly v tomto teplém počasí vyhýbat uzavřeným prostorům, jako jsou přeplněné autobusy, tramvaje či kulturní zařízení bez větrání a fungující klimatizace.
Avšak pokud není zbytí a my se v takovém prostředí pohybujeme, nezapomínejme na okamžitou osobní hygienu, tzn. umytí rukou při každém příchodu zvenčí do našeho domova či zaměstnání. I přes tento samozřejmý fakt si nás však bacily a viry najít můžou. Jak proti nim bojovat? A jak vítězit?

Zázračná trojice / citron, med a zázvor

Pokud ještě nejste ve stavu, kdy musíte navštívit lékaře, či nechcete zkoušet produkty farmaceutického průmyslu, vyzkoušejte citron, med a zázvor. Přírodní produkty, jejichž léčivou sílu znaly už naše prababičky.

Citron

Ne nadarmo nám i odborné lékařské hlavy radí: „Do postele a čaj s citronem.“ Do postele však nemusíme, když budeme citron užívat jen tak, preventivně.
Citron je sice kyselý, ale v organismu se chová zásadotvorně, tzn. že neutralizuje nadměrnou kyselost. Je tedy nesmírně důležitý při začínajících onemocněních, kdy pomáhá vyburcovat naši imunitu tím, že odkyselí organismus, čímž se zlepší činnost našich buněk, které jsou zodpovědné za obranyschopnost organismu. Kyseliny je ničí a zásaditá směs minerálních látek pak jen zesílí jejich účinky.

A k citronu patří med

Každodenní užívání medu posiluje imunitní systém a chrání tělo před viry a bakteriemi. Brání také útokům virových infekcí. Vědci zjistili, že med obsahuje obrovské množství železa a vitaminů. Pravidelné užívání medu posiluje bílé krvinky v jejich boji s viry a bakteriemi. Med celkově příznivě posiluje náš imunitní systém.

Do třetice trochu zázvoru

O zázvoru jsme psaly nedávno podrobněji, ale i nyní ho krátce zmíníme, neboť do této „zázračné“ trojice bezesporu patří.
Dlouhodobé užívání zázvoru výrazně posiluje náš imunitní systém. Zahřívá, uvolňuje hleny a také tlumí rozmnožování rinovirů, skupinu virů, které způsobují záněty horních dýchacích cest včetně rýmy.
Tak jako používáme pravý med a citron, tak také používejme pravý zázvorový oddenek.

Tyto tři pochutiny můžete používat prakticky po celý rok, denně. A nejlépe v celé jejich sestavě. Pokud se stanou součástí vašeho života – viry a bacily nemají šanci. Ať už v zimě teplé, nebo mrazivé.

caj

zázračná trojice / citron, med a zázvor

zdroj: wikipedia

Recept na výborný nápoj, obsahující všechny tři ingredience, jsme vám prozradili tady:

Čtěte také: