Dnes a zítra se ještě pořádně ohřejeme. Prožijeme totiž nejteplejší dny tohoto týdne.
Denní teploty mají vystoupat až na tropické třicítky a lékaři varují před vycházením v poledních a odpoledních hodinách.

Horka v pátek vystřídají bouřky doprovázené krupobitím a přívalovými dešti. Na západ Čech přijdou už ve čtvrtek, v průběhu noci a následujícího dne zasáhnou celou republiku a přinesou ochlazení.

„Teploty jsou důsledkem přílivu teplého vzduchu od jihu a zároveň vrcholícího léta. Vzduch ale rozhodně nebude nějak mimořádně teplý, teploty budou jenom kolem třiceti stupňů, v současné době by teploty mohly být o pět stupňů vyšší,“ říká meteorolog z Českého hydrometeorologického úřadu Jan Pavlík. Hydrometeorologický úřad na dnešek dokonce vydal výstrahu před příliš horkým počasím.

V souvislosti s dnešními a zítřejšími vysokými teplotami varují lékaři před přílišným pobytem na slunci, upozornění se týká především starších lidí a dětí. Tradičně zdůrazňují dodržování pitného režimu. „Děti jsou na horko citlivější a rychleji u nich dochází k dehydrataci.“

Bouřky by se na území Česka měly objevit zítra vpodvečer, kdy zasáhnou západní část republiky. Meteorologové upozorňují, že očekávané frontální bouřkové pásmo může přinést místní záplavy, krupobití a přívalové deště – ty by měly postupně zasáhnout celou republiku.

O víkendu se očekává polojasné až oblačné počasí s ojedinělými přeháňkami nebo bouřkami. Teploty ve srovnání s první částí týdne klesnou o více než deset stupňů a budou se pohybovat v rozmezí dvaceti a pětadvaceti stupňů.

Zdroj: ČT24

Reklama