Bydlení?
Tak tohle story začalo, když jsem se narodila. Bydleli jsme u babičky na malém městě a čekali, teda mně to bylo tehdy asi jedno, ale naši čekali urputně na byt v okresním městě. Byt se objevil, nastal chaos a stěhování. Jenže a protože jsem marodila, chřadla a strádala, působením nedaleké, smrdící chemičky (to by bylo odškodnění, bydlet v Americe:-)) ), chudák malá, neduživá, byl mi doporučen pobyt zpátky u babičky.

To bylo dětství, spousta bratranců, sestřenic a ostatních rodinnými svazky nepropojených dětí, řádili jsme jak černá ruka. Děda měl autodílnu, tak jsme "opravovali", co se dalo, způsobem takovým, že nám jednou ujel ze dvorka traktor..., případně jsme konali "stezky odvahy" - vedle nás byla výrobna zákusků a kdo nepozorovaně vysvobodí našeho náčelníka, t.j. indiánka, vyhrál..., stříleli jsme ze vzduchovky na běžící terč, což byl, nás děti, klovající kohout. (Babina ho potom musela "dorazit". Škubala a z kohouta padalo peří a broky, moc pochopení pro naši bojovou průpravu neměla...) A spoustu dalších blbin jsme dělali, na které dnes už jen vzpomínáme.

Nakonec volání venkova vyslyšeli i rodiče a v místě, kde jsem již "bydlela" já, postavili dům a město zůstalo zapomenuto.
A tam jsem si myslela, že budu tvrdnout jako veka "do smrti", vdala jsem se, darem jsem dostala "patro", pěkně tam zaparkovala postupně manžela a dvě dítka.

Přišel rozvod, tak jsem manžela odparkovala a bydlela dál. Postupně jsem tam částečně zaparkovala dalšího nájemníka, v podobě mého přítele.
A pak to začalo. Drahoušek má chalupu na horách, byt v okresním městě, kancelář tamtéž a já tudíž mám postel "doma", na chalupě, v jeho bytě, v případě hrozícím spaním pod mostem se dá přespat i v kanceláři.

Takže neustále něco někam balím, něco někam systematicky převážím, kombinuju, až občas překombinuju, jako např. tašku se špinavým povlečením dovezu do jeho bytu, kde není pračka a okurky na chalupu vozím v autě 3 týdny. Postupně jsem ztratila přehled, kde mám jaké oblečení, kolik mám vlastně pantoflí a v kterém mrazáku je to kuře. (Mimochodem to snad uteklo strachy před ptačí chřipkou, protože tam, kam jsem ho po drahouškovi poslala, není. Doufám, že ho najdeme někde v botníku nebo v kůlně se zahradním nábytkem.)

Postupně ztrácím přehled i o tom, kde jsem doma, snad v občance mám pořád jedno bydliště, kde je to černé na barevném. Takže já určitě nejsem bezdomovec, já jsem takový "megadomovec". Tudíž mohu říct, že někdy bydlím na malém městě  - skoro na venkově, někdy ve velkoměstě, někdy na horách a aby toho nebylo málo, tak jsme pěkní "hauzíráci", často sbalíme další batoh a hurá tam, kde to ještě neznáme.

.... a takhle mi si tady žijeme ........

Všechny zdraví Majdinka


Majdinko,
děkujeme za příspěvek. Řádění černé ruky se daří i Praze, ale poetika v tom není žádná pražádná. A procvičováním mozkových závitů při stěhování aspoň nebudete mít problémy s pamětí!

Napadá mě, že takovými cestovali jsou chalupáři. Vyhovuje vám cestování za víkendovou přírodou? Nevyměníte ji za bydlení na venkově?  
Pište na:

redakce@zena-in.cz

Reklama