LONDÝN – Život na venkově skýtá mnohé sociální a ekonomické nevýhody, na druhé straně však většinou podporuje zdravější životní styl.
A v neposlední řadě, tvrdí vědci, svědčí sexuálnímu životu mnohem více než město.
Potvrzuje to také výzkum britského časopisu Country Living, který oslovil tisíc lidí žijících ve městech a na vesnici.

Venkov hodnotí jednačtyřicet procent dotázaných jako dobrodružnější a v posteli inovativnější. Jen o dvě procenta méně lidí pak potvrzuje, že očekávají nebo očekávali od stěhování z města na venkov zlepšení svého sexuálního života.
Dvacet šest procent respondentů se v novém domově na vesnici věnovalo sexu mnohem častěji, než předtím předpokládalo.
Třetina z oslovených lidí pak uvedla, že na venkově se jejich mysl osvobodila a začali v sexu více experimentovat a jejich milování bylo náhle spontánnější.

Výzkum se zabýval i jinými tématy souvisejícími s životem na venkově.
Tak například více než osmdesát procent dotázaných míní, že život na venkově je všeobecně zdravější, osmdesát procent očekává na vesnici menší kriminalitu a šedesát jedna procent respondentů věří, že tady lidé žijí déle.
A život na venkově přináší i jiné ovoce.
Téměř polovina lidí, která se odstěhovala z města na venkov, začala trávit více času s partnerem, objevila více společných přátel a méně často se hádala.

Lidé vyrůstající ve městech a nyní žijící na venkově hovoří po pěti letech života strávených v přírodě ve většině případů o větší spokojenosti  

     
Reklama