Je rozdíl mezi vietnamskými tržnicemi na venkově a v Praze? Přečtěte si příspěvek od Věrulinky a dozvíte se to.

Zdravím a přeji krásný den. Musím se smát, dneska mě inspirovala Vodfon článkem o vietnamské tržnici. V Praze jsem ji měla před domem a za ty roky od revoluce, jsem se s nimi znala velice dobře. Zkraje zkoušeli různý fintičky, který jsem je rychle odnaučila, aby to na mně nezkoušeli a trvala vždy na zboží, který mi prodali, aby bylo odpovídající.

Dokonce jsem si s nimi i tykala, oni jsou velice přizpůsobiví a snažili se mi vyhovět. Jak píše Vodfon, seženou i to, co snad není k sehnání - smích. Dávali mi slevy na všechno a jak viděli, že se mi něco líbí,, pani vem domů, vyzkoušej a zítra vrátíš, nebo zaplatíš".

Ovšem po nastěhování na venkov jsem zjistila, jaký byli v Praze vydřiduši na ceny. Tady nejen že mají vše levnější a to minimálně taky až o 50%, ale mají kamenný obchůdky, kde je výběr veliký a ode všeho. Opět mám s nimi přátelský vztah, nejen já, ale i manžel, který dokáže i hodinu chodit a vybírat zboží.

Mě tedy omejvaj málem, nesnáším nákupy a hlavně dlouhotrvající, to bych ho bacila nejraději. Ale příklad: potřebovala jsem nové holinky, no jsem na venkově - smích, v obchodě stály 360.- Kč. To si tedy nechám ty starý, jsem odešla z obchodu naštvaná na cenu za kousek gumy vlastně.

Manžel to má u nich vše od A po Z prohlédnutý a říká,,pojď k Vietnamcovi, má je určitě a levnější"

No ano, měl ty samý, za 160-Kč, to je sakra rozdíl, vlastně bych měla dvoje a ještě by mi zbylo 40.-Kč-smích Budete se smát, ale spodní kalhotky za 10.-Kč, no proč je nekoupit, párkrát vyperu, vyhodím a jdu si koupit jiný. Ponožky, manžel musí mít zdravotní, aby mu neškrtily nohy, v obchodě 60-90.-Kč jeden pár, Vietnamec je má za 30.-Kč.

Než jsme se stěhovali, manžel byl hned akční a musel v Baumaxu koupit schránku na dopisy, dražší za 1800.-, levnější za 900.-Kč. Jaké bylo moje překvapení, ty samé má Vietnamec, ale rozdíl neskutečný. Dražší za 500.- a tu levnější za 300.-Kč.

No není to k naštvání? je. Takže jsme si u něj koupili tu dražší, je i hezčí a tu koupenou v Praze, máme v garáži-smích.

Zkrátím to konečně, ne že bych je až tak chtěla obhajovat, ale ráda u nich nakupuji, no a o manželovi ani nemluvím, ten je jako v ráji v jejich obchůdku. Beru to tak, korunka ke korunce a je ušetřeno na nějakou důležitější věc do domečku.

Zdraví Věrulinka

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Děkuji za příspěvek k dnešnímu tématu a věřím, že nízká cena se nerovná nízké kvalitě.

Reklama