Veselení o pouti k sv. Valentinu se uskuteční už tuto neděli. Ve své historii to bude v Příboře, městě, které je jedno z nejstarších na severovýchodní Moravě, už pošesté.

Valentinskou slavnost, kterou připravují hlavně zdejší živnostníci, nemůžete minout, uskuteční se, tak jako vždy, na prostranství kolem kostela jménem sv. Valentin. Oživí ji výjimečné historické pouťové atrakce, ukázky původních řemesel, připraveno je také pranýřování nepoctivých kupců a kapsářů, dále špetka tajemné alchymie, kouzelník, historická živá hudba k poskočení a stánky s tradičními jídly podle původních receptur.

Cech příborských živnostníků nabídne tradiční šifle, zabíjačku po příborsku, bochníčkový guláš, perníky, koláče, klobásníky, placky, svařené víno, zhřívanku a vařonku punče, teplou medovinu, pro děti teplý čaj a horkou čokoládu.
Nebudou chybět ani soutěže pro děti. Připravila je Dětská misie, která si nachystala i sladké odměny pro vítěze, bude se losovat valentinská sbírka a uskuteční se také mše v kostele sv. Valentina, který pamatuje víc než čtyři století.

Líbí se vám pouťové oslavy? Těšila jste se na ně jako dítě? Jaký k nim máte vztah nyní? Dělají se podobné také u vás?

 

 

Reklama