Ještě jeden názor k dnešnímu článku o diskriminaci žen v zaměstnání kvůli věku dnes dorazil na redakční e-mail... přečtěte si, jak to vidí čtenářka s nickem Boženečka. Děkujeme za příspěvek!

S chutí jsem si přečetla článek Jste stará, už vás tady nechceme! Jelikož se mě to také bezprostředně týká,nedá mi to a musím se s vámi podělit o pár příhod.

Třicet pět let jsem pracovala v jednom jediném podniku.Ten však zanikl a já se ocitla na Úřadě práce. Byla jsem z toho docela rozladěná a připadala jsem si na odpis, protože paní mi rovnou řekla, že má věková skupina je téměř bez šance. Připadalo mi,že mě ihned zapsala do kolonky: sešrotovat a uklidit.

Docela mně hla žlučí, ale měla, bohužel, úplnou pravdu. Sháněla jsem práci, kde se dalo. Ale můj věk prostě všechny ihned odradil. Už se pak ani neptali na zkušenosti a dovednosti,kterých mám docela hodně,ale jsem pro ně už zkrátka „staré maso“. Už mě to vytáčelo do nejvyšších otáček a když jsem pak byla na pohovoru na místo účetní,pan ředitel-asi třicetiletý, velmi sebevědomý a důležitý muž, mi řekl, že jsem pro ně moc stará,tak jsem to nevydržela a řekla mu:“ Tak tohle,kdyby mi řekl můj syn,tak dostane takovou facku,že druhou chytne ještě od stěny!“Mladý pan ředitel zalapal po dechu,pro jistotu ustoupil dva kroky vzad a pak se se mnou rozloučil,velmi zdvořile a s velkými omluvami. Za týden mi přišel od něho email, jestli pro ně nechci pracovat externě.Váhala jsem,jestli mu nemám napsat,že s takovým mladým usmrkancem a holobrádkem pracovat nechci.Ale nakonec jsem souhlasila a pracovala tam skoro dva roky.

Vyšší věk musí zaměstnavatelé pochopit jako velké plus, protože jednou sami pochopí, jaké to je, když vám život komlikuje vaše datum narození.

Hezký den, Vaše Boženečka.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Reklama