Když se mi dostal do rukou román... ehm... bichle Obsidiánový motýl, přistupoval jsem k němu v rozpacích: Upírárna, hypermoderní žánr, který letí - to zas bude něco... Musím říct, že jsem byl mile překvapen.

obsidiánNáš magazín se stal mediálním partnerem titulu Obsidiánový motýl autorky Laurell K. Hamiltonové a na mě padla (jak jsem později musel konstatovat) milá povinnost zhostit se recenze. Z počátku jsem ale k titulu přistupoval skepticky. Jde o devátý díl série a o předchozích dílech jsem zatím pouze slyšel. Navíc jde o knihu z upírského prostředí, což je dnes sice ultra-maxi-supermoderní, ale zdá se mi, že celé šílenství kolem upírů je už trochu vyčpělé... Přesto jsem po přečtení knihy musel před autorkou smeknout.

Laurell K. Hamiltonová je profík každým coulem

Bál jsem se, že mi bude chybět znalost předešlých dílů, ale nechyběla. Kniha Obsidiánový motýl je řemeslně skvěle napsaná. Její čtivost se nedá ohodnotit jinak než 100 procenty. Anita Blakeová, hlavní hrdinka, žije v Americe, respektive v USA současnosti a pracuje zde pro agenturu, která oživuje mrtvé. Krom toho je státem uznávanou Popravčí upírů. Ale pozor, vampirismus tu není nic zakázaného. Naopak upíři a další potvory zde žijí, pracují, mají své komunity a v USA se dokonce uvažuje o volebních právech. Obsidiánový motýl je tedy akční detektivka ze současnosti, kterou můžete číst bez znalosti předchozích příběhů (nebo lépe) případů a knih její hlavní hrdinky.

Erotika

Celá kniha nabízí kromě akce a uvažování nad tím, kdo je hlavním padouchem, také spoustu erotiky. Už od počátku je jasné, že mezi hrdiny knihy je kromě napětí z nebezpečné práce i napětí sexuálního charakteru. Nějaké to jiskření najdete skoro v každé kapitole. Laurell K. Hamiltonová vzala několik osvědčených a funkčních principů z různých žánrů (detektivka, horor, fantasy a lechtivé čtení pro ženy) a umíchala vskutku kvalitní koktejl.

Obsidiánový motýl

Lovec odměn a bývalý nájemný vrah Edward, člověk specializující se na nadpřirozeno, požádá Anitu o pomoc při lovu na největší zlo, jakému kdy Anita čelila. Blakeová souhlasí a svému starému známému pomoc přislíbí. No, starému známému - řekněme, že vztahy mezi Anitou a Edwardem jsou velice dramatické. Ale zpět k onomu velkému zlu - jde o nestvůru, která zabíjí a mrzačí a po akci se rozplyne v noci. Právě téhle nestvůře bude muset Anita nakonec čelit sama. Napovím vám ale, že rozhodně nejde o poslední díl série.

Co vám řekne Anita o Edwardovi? „Býval nájemný vrah. Specializoval se na příšery. Upíry, kožoměnce, cokoliv a kohokoliv. Byli lidé, jako jsem já, co to dělali legálně, jenže Edward se s legitimitou, nebo, ksakru, s etikou, nezatěžoval. Byl prostě příležitostný zabiják. Možná jsem jedním z mála přátel, které Edward má...“

A proč se kniha jmenuje Obsidiánový motýl? To už si přečtěte samy, milé čtenářky. Název knihy je totiž i klíčem k jejímu příběhu, jehož karty rozehraje jeden vskutku prastarý upír...

Knihu Obsidiánový motýl si můžete pořídit například v internetovém obchodě nakladatelství Epocha na následujícím odkaze...

Čtěte také...

Reklama