te1.jpg
Obnovitelný materiál z lesa a udržitelnost v každém kroku

Hlavní surovina značky Tento se získává ze dřeva, které pochází z udržitelně obhospodařovaných lesů rozrůstajících se rychleji, než jsou vytěžovány. Přibližně 90 % dřeva, které značka Tento využívá, je certifikováno a u 100 % dřeva lze vystopovat původ až k jeho udržitelným kořenům.
te2.jpg
Otázka udržitelnosti se promítá i do výroby, kde je kladen důraz na efektivní práci se zdroji i energií, logistického řešení od ukládání produktů na palety až po samotnou přepravu i vzdálenost, kterou produkty Tento urazí na cestě ke spotřebiteli, čímž se snižují emise CO2.

Na obalech záleží, zvláště pak u produktů pro osobní hygienu. Tento se zavázalo ke zlepšování udržitelnosti obalů a od roku 2018 zredukovalo plasty v obalových fóliích o 17 % bez snížení nároků na bezpečné a hygienické balení.
60795914c9ec9blobid0.jpg

Soutěžte o udržitelný beauty balíček Tento!
Klikněte a vyhrajte balíček s ekologickým odličovacím tamponkem, přírodní lufou a novými jemnějšími a pevnějšími papírovými produkty denní spotřeby značky Tento jako jsou kosmetické ubrousky či toaletní papír. 

Drobné změny s velkým dopadem pro všechny koupelny

Udělat svou beauty rutinu udržitelnější se zachováním veškerého pohodlí pomůže pár chytrých změn, které můžete do koupelny promítnout okamžitě.

 • Minimalizujte nebo nahraďte produkty, které tvoří váš každodenní odpad
  Z domácností po celém světě skončí denně tuny odličovacích tamponů v odpadu. Existují alternativy, které vydrží déle, a to jsou odličovací tampony ze 100% bavlny. Můžete je vždy po použití vyprat a následně použít další den.
 • Vyhledávejte produkty, které jsou vyrobeny udržitelně
  Kosmetické ubrousky jsou nezbytným pomocníkem nejen v koupelně. Ty značky Tento jsou šetrné k životnímu prostředí, vyrobené s respektem k lesům jako zdroji dřeva a za každý zpracovaný strom společnost zasadí 4 nové. Obaly jsou ze 100 % vyrobeny z papíru a lze je snadno recyklovat.
 • Méně plastu, více krásy
  Nahraďte mycí houby z plastu přírodní lufou. Ta přirozeným a jemným způsobem zbavuje pokožku odumřelých buněk, prokrvuje ji a působí jako prevence v boji s celulitidou. Díky svému rostlinnému původu se navíc jednoduše rozloží a nezanechává na planetě žádnou stopu.
 • Smýšlejte ohleduplně k přírodě i v otázce produktů pro každodenní potřebu
  I u zdánlivě obyčejných produktů máme možnost si vybrat značky následující udržitelnost. Samozřejmá výbava každé koupelny, kterou je toaletní papír, se může stát důležitou součástí našeho udržitelného životního stylu. Značka Tento u všech svých produktů proto dbá na kombinaci udržitelného postupu výroby, vysoké kvality produktů a zároveň jemnosti a pevnosti materiálů.

Více na TENTO.EU
te.jpg

Reklama