Pro starší ženy a muže, které trápí početné a hluboké vrásky v obličeji a výrazně povadlá pleť, je to velmi dobrá zpráva. Estetická medicína jim totiž nově dokáže nabídnout už i jinou variantu než klasický chirurgický facelift. Jde o tzv. Art filting, při kterém lékaři pacientovi pomocí dvou druhů biokompatibilních nití výrazně pozvednou a vyhladí kůži v obličeji. A to bez jediného řezu!

Ale pozor! Nejde o ošetření pomocí mezonití či jiných vláken, které „jen“ lehce vypnou obličej a zlepší kvalitu kůže. Při Art filtingu se totiž speciální nitě aplikují do hlubokých vrstev kůže a přináší velmi zásadní liftingový efekt. Více prozrazují lékaři z kliniky estetické medicíny Mediestetik, která tuto metodu od letošního března nově nabízí.

 Mediestetik

„Art filting doporučujeme pacientům s výraznějšími kožními převisy a s nápadně povolenou kůží, a rovněž i pacientům, kteří jsou již vhodní k chirurgickému faceliftu,“ konstatuje korektivní dermatoložka MUDr. Helena Reisingerová z kliniky estetické medicíny Mediestetik, která zároveň dodává: „Jde de facto o první stupeň chirurgie, pro ošetření je potřeba zcela sterilní prostředí a velmi specifické znalosti lékaře.“

Důležité je, že na rozdíl od faceliftu jde v podstatě o neinvazivní zákrok. Facelift mívá velmi dobrý efekt, ale za cenu velkého zásahu do organismu. Probíhá v celkové narkóze, plastický chirurg při něm oddělí skalpelem značnou část kůže od spodiny a poté přebytečnou kůži odstraní. Po operaci následuje několikatýdenní rekonvalescence doprovázená otoky a modřinami a pochopitelně se neobejde bez jizev.

Naopak při Art filtingu postačí lékaři jediný vpich, kterým vede nitě umístěné ve speciálních netraumatických kanylách. Když dosáhne kýžené polohy, zbytek nitě ustřihne na hranici pokožky a její konec se pak v kůži zcela ztratí. Zákrok je prováděn v lokálním znecitlivění, bez nutnosti rekonvalescence.

 Mediestetik

Nejsou nitě jako nitě…

V současnosti je na českém trhu obrovská nabídka všech možných nití, ať už jde o mezonitě či jiné typy vláken. Jaký je tedy rozdíl mezi Art filtingem a ostatními metodami?

Zásadní je především hloubka aplikace nití a jejich funkce. „Mezonitě slouží jako opora pleti. V místě zavedení stimulují tělo k větší produkci kolagenu, který pokožku zpevňuje zevnitř. Za sebou pak po svém vstřebání zanechávají kolagenovou kostru, která pleť vypíná i nadále. Ošetření pomocí mezonití je vhodné i jako prevence proti přibývajícím projevům stárnutí,“ vysvětluje estetická dermatoložka z kliniky Mediestetik.

Naopak při Art filtingu dermatologové zavádějí unikátní nitě do výrazně hlubších částí kůže, což jim umožňuje efektivně pozvednout měkkou tkáň povolenou v důsledku stárnutí. Zároveň tuto tkáň dokážou v požadované poloze zcela fixovat. Při metodě lékaři využívají dva druhy biokompatibilních vláken. „Zatímco první typ nití způsobuje liftingový efekt, ten druhý tento efekt fixuje,“ říká MUDr. Reisingerová.

 Mediestetik

Výsledek? Ihned!

Mezi další výhody této metody patří velmi přirozený a navíc okamžitý efekt, který se postupně ještě zlepšuje. V průběhu následujících týdnů totiž kůže k nitím zcela přilne, a proto je maximální výsledek viditelný až po třech měsících. Zda je nutné později metodu opakovat, je dle lékařů individuální. „Ovšem není potřeba aplikovat metodu u celého obličeje naráz. Například nejprve ošetříme tváře, později obličejový ovál,“ míní MUDr. Reisingerová.

Cena Art filtingu se pohybuje od 15 tisíc korun. Více na www.mediest.cznebo na www.facebook.com/Mediestetik 

Reklama