Za lodičkami stojí značka Sabina Rich designérky Sabiny Sádkové. Ta už několik let vyrábí ortopedické tenisky, a to ve spolupráci s Českou podiatrickou společností. Zatímco tenisky je možné si zakoupit již nyní, lodičky budou uvedeny do prodeje na jaře.

Inspirací pro tvorbu kolekce podzim zima 2019/20 byl pro návrhářku Lucii Komárkovou les. Na oblečení tedy převládají přírodní odstíny, barva jehličí a smůly, nechybí tóny tmavě zelené, rezavé a černé. Nám se líbil pudrový kabátek, který sice do lesa moc nezapadá, ale do města ano. 


Ty, ženy, které chtějí zůstat v teple, jistě uvítají pletené modely od Jany Mikešové. Prim hrají oversize svetry, zavinovací šaty a pletené doplňky. Mezi barvami je pudrová, temně zelená i hořčicová. Nás nejvíce zaujaly teplé čelenky do vlasů.

Barbora Bucharová a Barbora Papírníková tvoří šperky pod značkou BUCHY. V jejich portfoliu jsou i ručně vyráběné pásky z lan a provazů.

Za značkou L/U Leather Utilities stojí Lucie Telecká. Ta se zaměřuje na výrobky z italské hovězí usně. Jsou mezi nimi kabelky i peněženky. „Chci, aby moje výrobky vydržely desetiletí a potom si je předávali lidé z jedné generace na druhou,“ uvedla Telecká.

Poctivá česká práce je koncentrovaná na jednom místě, a to v pražském Kvartýr shop & studio.

Reklama