5c6fd3d1c037bobrazek.png
5c6fd498ae726obrazek.png„No jo, Česká pošta…“

Když se nadává na Českou poštu, snad každý přispěchá, aby si přisadil. Ale opravdu si zrovna řadoví pošťáci zaslouží být hromosvody celonárodní zlosti? Jak víme, pracovní podmínky na poště jsou aktuálně všelijaké a vlastně ani ti zákazníci, kteří jsou nadržení na problémy už předem, to nikomu neulehčují. Svou zkušenost s prací na poště nám přiblížil jeden z jejích řidičů: „Neříkám, že na to někteří jedinci nekašlou, ale většina z nás dělá, co může. Lidí je málo a je tu velká fluktuace, a proto jsme my držáci pod velkým tlakem vedení i lidí. Běžně děláme práci za tři, denně jsou rozebírky, a aby se to dalo jakž takž stíhat, hodit občas lístek do schránky je nevyhnutelné. Za ta léta už mám vytipováno, kdo bývá doma a kdo ne, kdo mívá hotovost a kdo nikdy, a podle toho na ně buď čekám, nebo jen hodím lístek. U firem není problém, vždycky tam někdo je. Někdo to asi vezme jako výmluvy, ale situace je teď blbá a po celodenním lítání bez minuty pauzy každá stížnost zamrzí.“

5c6fd4a260ffaobrazek.png„Tomu bych sebral řidičák!“
Když se někde objeví zpráva o autonehodě, můžete si být jista, že se pod ní rozvine kilometrová diskuze. Bude plná silných řečí lidí, kteří by se v té situaci zachovali úplně jinak, že tamtomu a onomu by měli vzít řidičák, že ta kráva určitě měla mobil v ruce… Rozhodně všichni přidají i svou vlastní zkušenost s neschopným řidičem a popíší, jak díky své způsobilosti onu kritickou situaci bravurně zvládli. Ale když jsou tak zkušení, neměli by být těmi prvními, kdo chápe, že chyba za volantem je na světě hned? Možná jim to dojde ve chvíli, kdy oni sami dostanou jiného řidiče do kritické situace.

5c6fd4ac02ca7obrazek.png„Děti neustále sedí u PC, to za nás nebylo.“
Je vám to povědomé? Určitě ano, protože žádné jiné klišé neslyšíme tak často. Možná by ale stačilo, kdyby ti lidi, co mají jasno, vstali ze svého gauče (nebo dokonce od počítače!) a šli se podívat ven. Zjistili by, že hřiště jsou často plná dětí a bylo by tedy na čase podobné soudy přestat papouškovat. Ano, některé děti skutečně dávají přednost počítačovým hrám. Ale spousta dalších sportuje, chodí do kroužků nebo si radši čte. A dospělí to mají stejně, jsou tady ti aktivní i ti líní. Nebo snad ne?

5c6fd4b7309f1obrazek.png„Já nepotřebuju Facebook, já se radši sejdu s lidma osobně.“
Některým lidem funkci Facebooku prostě nevysvětlíte. Opravdu si myslí, že založit si profil automaticky znamená konec osobním setkáním? Záleží přece na nich, jak ho budou používat – jestli ku prospěchu nebo ke škodě. Dokonce ani nemusejí sdílet fotku svého oběda nebo postovat selfie s našpulenými rty. No, strach z přesunu vztahů na internet v tom asi přece jen nebude, co myslíte? Nejde tu spíš o to ukázat, že ONI se tímhle trendem semlít nenechají? S prázdnou výmluvou, kterou bez přemýšlení použilo už tisíce lidí předtím, se ale taky moc inteligentně nepředvedli.

Reklama