62bd71fcceb90dovolena-na-hovno-do-textu.jpg
Foto: Shutterstock

Tereza, 52 - Na doporučení známých již nedám
Moje nejhorší dovolená? Ta se rozhodně odehrála  na Vranovské přehradě. Na doporučení od kolegy z práce, který si ji nemohl vynachválit, jak úžasná, luxusní a skvělá dovolená to byla, jsme vyrazili na ono místo s manželem, sedmiletou dcerou a sestrou s 13měsíční neteří. Protože můj kolega byl velmi seriózní pán a internet tehdy neexistoval, uvěřili jsme mu a nic si neověřovali.

Ovšem už když jsme se blížili k onomu vysněnému místu, bylo nám jasné, že je tu něco hodně špatně. Naše ubytování zvenku vypadalo spíše jako toalety a uvnitř to nebylo o moc lepší. Všude plíseň, smrad, špinavé společné umyvárky a záchody. Vrcholem bylo, když jsme v noci zjistili, že po pokoji běhají myši. Místní vyhlášený kuchař by si z fleku mohl zahrát v hororu. Smradlavý, umaštěný, na všechny křičel tak, že se ho naše děti bály. Navíc při nandávání knedlíků držel v podpaží psa, který na nás vesele koukal z okénka. Naplánovali jsme si na každý den nějaký výlet, protože jinak bychom to tam rozhodně nepřežili. 

Anežka, 25 let - Zadaní a nezadaní by se neměli míchat dohromady
Nikdy v životě už nepojedu na dovolenou jako jediný pár se samými nezadanými kamarádkami. Na krásný řecký ostrov jsem vyrazila s přítelem a třemi kamarádkami. Místy to spíše připomínalo zájezd mateřské školy. Dvě kamarádky se hned na recepci pohádaly, která si víc zaslouží jednolůžkový pokoj a nakonec spolu tři dny nemluvily. O tom, že se večerní program místo příjemného posezení v baru na pláži a užívání programu all inclusive či povídání a hraní her zvrtnul na zběsilé hledání místních mladíků pro trávení zbytku dovolené, ani nemluvím. Od té doby jezdíme výhradně sami a užíváme si ten klid. 

Andrea, 32 let - Zoufalý pokus o záchranu manželství
Bylo mi patnáct a mojí sestře tři. Rodiče zrovna procházeli vleklou krizí, která později vyústila v rozvod. Ovšem rozhodli se ještě poslední dovolenou v chorvatském Vrsaru trávit jako rodina. Asi kvůli sestře. Byla to opravdu ta nejhorší dovolená, jakou si umíte představit. V jednom kuse se v malém stanu hádali, máma brečela a táta volal třikrát denně milence. Následně mu došel kredit, tak vzal můj mobil a vyluxoval i moje telefonní konto. Úplná idylka byla završena ve chvíli, kdy si malá sestra o kolík stanu rozbila hlavu. Nikdy jsem se tolik netěšila domů.

Nina, 30 let - Památku na Rhodos mám dodnes
V devatenácti jsem absolvovala svou první dovolenou letecky, all inclusive v luxusním hotelu na Rhodosu, kde hrála tlumená hudba a na večeři platil dress code. Pozvali nás tenkrát rodiče mého přítele. Jeden večer jsme se s partnerem nepohodli, a tak jsem vyrazila sama na plážový bar. Netrvalo dlouho a přisedl si ke mně velmi opilý německý turista ve věku kolem čtyřiceti let. Hučel do mě a i přes mé velmi ostré odmítání se mě chtěl dotýkat. Poslala jsem ho do příslušných míst a měla se k odchodu. On se ovšem rozmáchl a praštil mě do nosu takovou silou, že jsem spadla z vysoké barové židle a zlomila si nos. Z dovolené nemám ani jednu fotku, protože jsem vypadala opravdu příšerně. Navíc takovou bolest bych nikomu nepřála. Dodnes mě zlomenina při změně počasí bolí. 

Zdroj: Respondenti redakce