tenerife

Redakce Žena-in spolupracuje již mnoho let s cestovní kanceláří Canaria Travel www.canariatravel.cz. Někteří redaktoři se vydali na Kanárské ostrovy s tím, že je prozkoumají a pak vám přinesou své zkušenosti. Protože Jakub Kočí, který byl minulý rok na Tenerife, pěkně zpracoval svůj cestopis, zeptala jsem se ho, na co nejraději ze své cesty vzpomíná.
Věříme, že naše poznatky vás můžou inspirovat pro výběr vaší dovolené. :)


Vzpomínám rád na Kanáry jako takové. Občas se ještě dnes probouzím a slyším oceán, chce se mi vyjít z pokoje rovnou na terasu a zadívat se na pláž a šumící příliv... ach jo, zase jsem doma v ložnici...
Ale kdybych měl vybrat konkrétně pět míst, tak je seřadím asi takto:

1) Náš hotel složený z domečků v parku, každý měl terasu s výhledem přímo na oceán!
2) Vrchol sopky Pico del Teide - neuvěřitelný zážitek! A vůbec celá náhorní plošina okolo téhle sopky, třeba překrásný starý kráter Pico Viecho.
3) Anaga - mlžný prales s úzkými uličkami a romantickými výhledy do krajiny plné kopců a údolí.
4) Pekárna v městečku Candelaria, asi půl kilometru od našeho hotelu, kterou jsme pravidelně navštěvovali a kupovali si zde místní dobroty.
5) Sobotní bleší trh, který zabere snad polovinu hlavního města Santa Cruz - ulice se uzavřou pro auta a všude jsou jen stánky pouličních prodejců všeho možného.

A našla by se další spousta míst, třeba pyramidy v Guímaru a úžasná výstava o Toru Heyerdalovi, městečko Icod de Los Viňos a skála se zálivem pod ním, promenáda na pobřeží v Candelarii, dračí stromy, borové lesy, banánová pole, divoce rostoucí mangovníky...

J. D. Kočí


Na Tenerife, Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420/221969224 nebo +420/221969234, mobilní operátor 602313049, fax 224946391 nebo 224948025.

Reklama