Hvězda za alegorickým vozem

(Darina, 29 let)

Dělala jsem doprovod svému novému příteli na maturitní ples jeho neteře. Půjčila jsem si nádherné, dlouhé šaty, došla si ke kadeřnici, nechala se nalíčit kamarádkou vizážistkou. Zkrátka jsem chtěla být za hvězdu. No, tou jsem nakonec skutečně byla. Když maturanti o půlnoci vtrhli na parket s obřím alegorickým vozem, který táhli kluci, zatímco děvčata se vezla, stála jsem až moc blízko. Když projížděli kolem mě, zachytil se mi za šaty, které se rázem začaly párat. Rychle se odvíjející látka mě zatočila do piruety a devastaci šatů zastavil až pevný zip v pase. Jenže to znamenalo, že jsem musela začít za vozem svižně cupitat – prostě mě za sebou táhl. Trvalo to celé sice tak maximálně minutu, ale mě to přišlo nekonečné. Pak mi naštěstí vyběhli na pomoc nějací muži, kteří nic netušící rozjásané studenty zastavili. To už jsem ale byla uprostřed parketu a napůl nahá. Nejhorší je, že můj trapas je zvěčněn i na videu z maturitního plesu.

Manželovo fiasko

Kamila (43 let)

Tenhle trapas se sice nestal přímo mně, ale trapně mi bylo tedy pořádně. Vypravovali jsme se s manželem na reprezentační ples našeho města, ale nic se mi nedařilo. Vlasy zplihlé, vlnky nedržely, líčení taky žádná sláva a navíc jsem zjistila, že mi tak úplně nesedí šaty vypůjčené od kamarádky. Jedna katastrofa za druhou, samá improvizace a moje nálada se blížila k bodu mrazu. A do toho můj muž! Pořád dokola se mě ptal, když už půjdeme. Snad každou minutu. Jak čas utíkal, začal být dost nepříjemný a nakonec se usadil v obýváku. Prý s hodinovým zpožděním nikam nejde. Pohádali jsme se, ale nakonec v rychlosti přece jen skočili do auta. Jenže ouha! U vstupu se nám postavil do cesty jeden z pořadatelů. Prý manžela dovnitř takto pustit nemůže a ukazoval na jeho boty. No, boty… On se doma nepřezul! Na nohou mu zůstaly rozdrbané domácí pantofle! Můj muž zbrunátněl, otočil se na bačkoře a rychle odkvačil zpět do auta. A já za ním. Za celou cestu domů neřekl ani slovo. I já mlčela. Přestože se mi na jazyk draly věty typu: „Kvůli mně máme sice hodinu zpoždění, ale kvůli tobě na ples vůbec nejdeme.“ Ale nechtěla jsem riskovat.

Byli jsme za travestity

Jana (39)

Známí nás pozvali k nim do města na maškarní ples. Pořád básnili o tom, jak tam ty nejlepší masky oceňují hodnotnými cenami, tak jsme nechtěli nic podcenit. Já se vyfikla jako šmrncovní mafián, můj muž jako luxusní prostitutka. Cestou se ale naši známí potřebovali ještě zastavit u rodičů, a tak nás vysadili před vstupem, ať jdeme napřed. Už tam nám začalo být divné, že jsme jediní návštěvníci s maskami široko daleko. Všude samé nudné róby a obleky. Možná už se dnes lidi nechtějí ztrapňovat, suchaři, říkali jsme si. Při placení vstupného na nás ti pánové u stolečku valili oči a my se už těšili, jak i u poroty o půlnoci zabodujeme. Až když jsme se ani uvnitř nesešli se žádnými dalšími souputníky v maskách, bylo naprosto jasné, že je něco špatně. Nikdo ale nic neřekl, všichni si nás jen vytřeštěně prohlíželi. Asi si mysleli, že jsme nějaké půlnoční překvapení v podobě travesti show. Až když jsme se zeptali barmana, zda je dnes maškarní ples, rozchechtal se. Prý jsme přišli o týden dřív. No, asi je vám jasné, že jsme se tam příliš dlouho neohřáli. Přátelům jsme to ale nezavolali. Schovali jsme se u záchodků před vstupem a čekali. Jo, byla legrace sledovat, jak vlka s Karkulkou vykázali hned od vstupu. My totiž měli aspoň trochu společenské šaty.

Foto: www.shutterstock.com

Čtěte také:

Reklama