Emílie (42) má syna, na kterého může být pyšná. Odmalička jí dělá jen samou radost. Studuje vysokou školu, nebojí se práce, je oblíbený, nevyhledává pochybné kamarády. Až když se v jeho životě objevila přítelkyně, ztratil hlavu.

„Do té doby, než poznal Táňu, měl o životě jasnou představu. Tvrdil, že až dostuduje, pojede pracovat do ciziny, aby si vydělal peníze a získal zkušenosti. Jenže té potvoře stačil rok, aby ho naprosto zblbla,“ stěžuje si maminka, kterou syn postavil před hotovou věc. Končí se studiem a hledá si práci, aby mohl vydělávat peníze. Přitom ho do té doby škola bavila.

žena

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

„Důvod je prostý. Jeho přítelkyně, která je o pět let starší, by už chtěla rodinu, takže on se o ni musí logicky postarat. A co mi na to řekl? Prý mu stejně došlo, že to samé chce i on. Vykládal, jak našel lásku svého života a nechce si ji nechat utéct. Pokračoval tím, jak jsou děti smysl života, a když se člověk snaží, může si vybudovat kariéru i s nimi. Bez praxe by jej po škole prý stejně nikde jen tak nevzali a titul v dnešní době podle jeho názoru nic neznamená. Když jsem se hroutila a snažila se mu ten nesmysl rozmluvit, dal mi nekompromisně najevo, že se už rozhodl a nehodlá na tom nic měnit. A já ho znám natolik dobře, že jsem raději dala zpátečku,“ vypráví Emílie. Přesto nyní doufá, že synovi dojde, jak moc přestřelil. Nebo že se alespoň rozhádají a nakonec přece jen rozejdou, ještě než udělají životní chybu.

„Co jiného mám taky dělat? Kdybych mu dávala nějaká ultimáta nebo zákazy, docílím jediného. Přestane mě mít rád a bude se mi vyhýbat. Nakonec, je to skutečně jeho život. Jenže která máma se má vydržet dívat, jak mu ta holka ničí život a dělá si z něho sponzora? dodává Emílie s tím, že jí dá moc práce předstírat, že je se synovým rozhodnutím smířená.

Čtěte také:

Reklama