„Holky jsem pozváním na kávu nikdy nebalil, to by asi utekly,“ laškuje oscarový režisér Jiří Menzel, když se rozpovídá o kávě.  A hovoří o ní skutečně se zápalem. Není divu – nastartovat den bez šálku vydatného espressa si už nedovede představit od svých čtrnácti let. Během jednoho květnového dopoledne jsme se u něj doma na kávu zastavili.

Je o vás známo, že jste velký piják kávy, ale vyrazil jste mi dech, když jste říkal, že kávu pijete už od 14 let?
Je to tak, zamiloval jsem se do ní velmi brzo a zůstalo mi to jako jediný hřích až do dneška. Nikdy jsem nekouřil, pít alkohol jsem začal až po šedesátce. Zato káva, na tu nedám dopustit. Maminka s tatínkem si připravovali tureckou kávu v originální džezvě, tu jsem dokonce podědil a v kuchyni ji stále mám, čeká na nostalgickou chvilku. Kafaři byli i rodiče. Dokonce když nebylo zbytí, a to v těžkých letech nebylo často, maminka si připravovala i legendárního „druháka“. Lógr z kávy usušila a přelila ho horkou vodou ještě jednou.

Jiří Menzel

Jakou kávu máte nejraději?
Já piju jen černou kávu, ale žena si ráda pochutnává i na mléčných specialitách. Já naposledy mléko pil asi za války, vůbec mi nechutná. Dlouhá léta jsem si připravoval kávu v italské moka konvičce, potom jsem byl dlouho věrný kávě z kapslí. Příprava byla rychlá, snadná a čistá, každý šálek byl stejný, jako když střelí, ale káva mi přece jen tak nelahodila, nejvíce mě rozčilovalo, že nevoní. Že necítím krásnou vůni kávového zrna, že si nemohu vybírat, jakou kávu si doma připravím. Pak jsem ale díky své ženě narazil na kávovary KRUPS, ty mi všechno tohle dovolí a navíc jsou pro lenochy, jako jsem já – čistí se samy.

Jiří Menzel

Máte nějaké kávové rituály?
Každé ráno mi začíná kvalitní kávou. Dojdu si do kuchyně pro snídani, ale nikdy ji nejím u stolu. Libuju si v dlouhých a pomalých ránech. Snídani si dám do postele, a tam si také naservíruju svůj první šálek. Otevřu si noviny a začtu se – tak vypadá můj každodenní rituál. A nezastavím se, třeba dnes už mám čtvrtou.

Jiří Menzel

Při svých častých cestách jste se setkal s nějakými kávovými specialitami?
Viděl jsem různé přípravy kávy, leckdy i trochu kuriózní, jako je třeba příprava kávy v horkém rozpáleném písku, kde se káva zahřívá, než vzkypí, a pak se servíruje. Taková káva má atmosféru. Jestli ji naopak něco nemá, tak je to kávová kultura v Americe. I když, tam asi žádná není. Je to vždy ta nejodpornější káva, jakou jsem kdy pil. Kolikrát si říkám, že všude jinde na světě vodu po mytí vylijí, ale ve Státech ne. Tam z ní udělají kávu. To vůbec není můj styl, káva se má pít malá, ale silná.    

kávovarMenzelovi si oblíbili plnoautomatické espresso KRUPS EA 9010, které připraví stiskem jediného tlačítka dokonalou mléčnou pěnu a pečuje o sebe maximálním proplachováním kávovaru. S kávovary KRUPS si doma vychutnáte stejnou kávu, jako v kavárně, ale bez starostí. KRUPS EA9010 má 17 přednastavených receptů, například 6 nových pro černou kávu nebo 3 nové recepty s mlékem (lungo, long black, doppio, americká káva, ranní káva, red eye, flat white, káva s mlékem, mléčná káva…)

Více na www.krups.cz

foto KRUPS/Tereza Melicharová

Reklama