Zrovna seděla naproti své zákaznici a lakovala jí nehty, když uvnitř břicha pocítila podivné šťouchnutí. Bylo tak výrazné, až překvapeně vyjekla. „Nešlo jen o jakési škrundání, které se mi v útrobách poslední dobou často odehrávalo, ale já ho přisuzovala rozbouřenému zažívání. Tohle bylo jasné šťouchnutí. A po chvíli zas a znovu. V tu chvíli mě poprvé napadlo, jestli náhodou nejsem těhotná,“ vzpomíná na osudné ráno Alena, která už nebyla schopná myslet na nic jiného. Najednou si začala spojovat indicie, které jí měly napovědět už dříve.
5cc6cb113ce96obrazek.png

Příznaky měla, ale...

„Je pravdou, že jsem v posledních měsících trochu přibrala. Jenže u mě nějaké to kilo navíc nehraje roli. S váhou to mám jako na houpačce, takže střídavě hubnu a přibírám. Ani chutě na sladké pro mě tedy nebyly bernou mincí. A taky s menstruací to mám věčně na štíru. Je hodně slabá, navíc nepravidelná. Proto jsem dvouměsíčnímu výpadku nevěnovala pozornost. Do té doby se nějaké krvácení průběžně objevovalo,“ popisuje Alena s tím, že se o polední pauze vypravila do drogerie pro těhotenský test. Pak už jen šokovaně hleděla na dvě čárky.

V šoku byl i gynekolog

„Hned druhý den jsem si šla pro finální verdikt ke svému gynekologovi. Graviditu potvrdil. A byl snad ještě víc v šoku než já. Sdělil mi, že podle velikosti plodu jsem v šestém měsíci těhotenství. Na nějaký potrat už bylo pozdě. No co, nedivte se! Nejen že jsem na to rodičovství byla sama, ale navíc bez potuchy, kdo je otcem,“ krčí rameny Alena. Jak sama přiznává, tehdy procházela divočejším obdobím s pár známostmi na jednu noc. O navrhované adopci ale už neuvažovala. Postupně se smířila s myšlenkou, že se stane matkou. Tři měsíce na to se jí narodil zdravý chlapeček.

Až moc věřila kondomu

„Nejhorší je, že člověk v takovém případě nemá moc času se s novou situací vyrovnat. Zatímco ostatní maminky se na porod připravují devět, osm měsíců, já na to měla s bídou tři,“ usmívá se dnes už se situací smířená svobodná matka Alena. A přiznává, kolik lidí jí nevěří, že o svém těhotenství tak dlouho nevěděla. „Taky bych nad takovou ženskou dřív nejspíš kroutila hlavou. Ale dnes už vím, že to možné je. Asi jsem až moc spoléhala na kondom, bez kterého jsem nikdy s nikým nespala,“ dodává.

Čtěte také:

Reklama