Děkujeme za další příspěvek na dnešní téma. Množství her, o kterých nám napsala čtenářka s nickem Linduska13, vám možná připomene i vaše dětství.

Dobrý den, na své dětsví moc ráda vzpomínám také kvůli hrám. Rodiče si s náma hráli různé hry, stolní hry mám dodnes a pak si s nimi bude hrát má skoro tříletá dcerka.

Jezdili jsme jako děti s mým bratrem na celé prázdniny na chatu k tetě, kde jsme si hráli se sestřenicí a bratrancem. Ti byli o pár let starší, tak nám vymíšleli různé bojovky, hledání pokladu a strašně rádi jsme hráli vybíjenou, skákali panáka a školku přes švihadlo nebo s míčem o zeď. Chodili jsme se strýcem na houby, do dnes mám ráda les. A večer jsme se učili hrát karty, které si s rodiči zahrajeme rádi dodnes.

Také jsem si ráda hrála s domečkem, měla jsem udělaný z papindeklových krabic a maminka mi krásně udělala kuchyň a pokojíčky z toho, co tenkrát bylo. Měla jsem dokonce  nábytečez z prázdných krabiček od sirek, potažených látkou. Byl to například hezký gaučík, křesílka apod.

Dnešní doba mi připadá hodně zmodernizovaná a děti opravdu hodně času tráví u PC a televize. V časopise jsem četla, že už děti neumějí ani obyčejný kotoul. Tchýně hlídá chlapce, dnes už má 8 let, a aby si to hodně ulehčila, tak ho nechává se dívat na televizi a on odmala sleduje různé americké filmy, ve kterých je násilí apod. Kolikrát jsem překvapená, které filmy viděl a program snad zná zpaměti a na některé filmy se dívá i několikrát.

Jak, už jsem psala, dcerka je ještě maličká, ale nechtěla bych, aby trávila volný čas u PC či televize a dívala se na programy, kterým ani nerozumí. Snažím se ji vést  lásce k přírodě, hrajeme různé hry, třeba na schovku, to ji moc baví, nebo spolu závodíme v běhu, samozřejmě, že ji nechávám vyhrát. Ještě jsem si vzpomněla, že jako malí jsme stavěli bunkry, lezli po stromech, sáňkovali, bobovali. To už se dnes také moc nevidí.

Linduska13

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Proč myslíte, že si dnes děti nehrají jako my? Je to opravdu jenom tou televizí a počítačem, nebo za to můžeme také trochu my? Co vy na to, milé ženy-in? Jsou naše hry pro dnešní děti nudné, málo akční, příliš namáhavé?

Napište nám na dnešní téma hry na redakce@zena-in.cz

Soutěž: Krvavé koleno

Reklama