Adéla (45) nikdy nebyla rodinný typ. „Děti ji spíš obtěžovaly. A že by někdy pomyslela na vlastní, to ani náhodou. Na prvním místě u ní byla kariéra. Pravda, v té je velice úspěšná. Jenže po čtyřicítce jí přestaly všechny ty materiální věci stačit ke štěstí. Najednou jí něco chybělo, zatoužila po rodině. Kde ji ale tak rychle vzít? A tak se přifařila do té naší,“ začíná vyprávět její sestra Romana, která je její naprostý opak. Má fungující manželství a dvě dcery (15 a 13 let).
5b3630aac4421obrazek.png

Zpočátku byla Romana ráda, že její sestra konečně dostala rozum, a začala se o své příbuzné více zajímat. „Byla to změna o sto osmdesát stupňů. Vůbec jsem Adélu nepoznávala. Jezdila k nám čím dál častěji, zajímala se o naše dcery, dokonce je vzala i na výlet. Do té doby je přitom viděla jen párkrát. Dokonce ani v porodnici za mnou nebyla!“ vzpomíná Romana s tím, že tehdy ještě neměla ani ponětí, jak jí bude pozornost nově objevené tetičky vadit.

Jak už to bývá, teta Adéla se pro pubertální dívky stala hvězdou. Zatímco rodiče byli staromódní, usedlí a trapní, ona jim imponovala vším, co dokázala. A také tím, co všechno mohla koupit nejen sobě, ale i jim. „Vozila jim jeden dáreček za druhým, brala je na koncerty, na výlety. Zkrátka spolu trávily stále více času. Až mi jednoho dne došlo, že mi je vlastně pomalu přebrala. Může se to zdát jako přitažené za vlasy, malicherné, ale je to tak! Byla to Adéla, komu se Klárka svěřila s první pusou. To jí se Míša vyptávala na všechno kolem dospívání a řešila s ní své kamarádky. Najednou si připadám jako páté kolo u vozu. Vůbec mě nepotřebují. A jo, žárlím! Proč bych to nepřiznala. Vždyť které mámě by to nebylo líto?“ ptá se Romana, která by to teď ráda vrátila. Jenže už není jak.

„Nemůžu jim teď najednou zakázat vídat se s tetou. Skoro bych až řekla, že by můj zákaz ani nerespektovaly. Jsou už velké. A podporu nemám ani ve svém muži. Ten je rád, že je o holky tak dobře postaráno. Prý to moc řeším. Jenže já o ně nechci přijít! A taky si nepřeji, aby chytily Adéliny manýry. Chci z nich mít slušné a normální holky. Snažím se teď trávit s nimi co nejvíce času. Jenže když vidím jejich znuděné obličeje, zatímco s ní se baví jedna radost, tak je mi to pořádně líto. Snad z tohoto období brzy vyrostou a dojde jim, jak se věci mají,“ dodává Romana.

Čtěte také:

Reklama