• Vánoce po italsku

Tip č.1 Livigno, AltaValtelina, Itálie

První tip nás vede snad do toho nejlepšího, co vůbec může lyžařská Evropa nabídnout. Malebné vysokohorské městečko Livigno s bezcelní zónou s levným benzínem a alkoholem (na svátky ideální) je obklopeno svahy všech obtížností s převýšením až 989 m. Přízvisko „nej“ si získalo díky skvělým lyžařským možnostem a díky jednomu z vůbec nejrozsáhlejších a nejdokonalejších snowparků v celých italských Alpách. Na své si zde přijdou lyžaři (77 km sjezdovek), běžkaři (40 km tratí), snowboardisté (3x snowpark) i vyznavači polyžařské zábavy (nespočet barů a sportovních aktivit).

Tip na ubytování:

22. – 29. 12. Hotel Concordia ****

Jeden z nejprestižnějších místních hotelů s ideální polohou v samém centru přímo vybízející k nákupům i večerním procházkám.

Tip č. 2 Tonale / Ponte di Legno, Skirama Dolomiti AdamelloBrenta, Itálie

Další italská oblast se pyšní různorodou a kompletně vzájemně propojenu lyžařskou nabídkou.Sluncem stále zalitý jižní svah v Tonale vábí k lyžování na středně a méně náročných tratích, ideální i pro lyžařské začátečníky. Nechybí ale ani oblíbené černé padáky pro fajnšmekry. Polyžařskou lahůdkou je na ledovci vybudované iglú s ledovou jeskyní, kde se pravidelně pořádají koncerty. „Toužíte-li po romantice i během svátků, vyzkoušejte tamní východ slunce na ledovci se snídaní. Zážitek pak završíte ranním sjezdem na čerstvém manšestru,“ doporučuje Jan Bezděk z NEV-DAMY.

Tip na ubytování:

22. – 29. 12. Residence Club Ponte di Legno ****

Zrekonstruované moderní apartmány nejžádanějších typologií s vynikající polohou v těsné blízkosti lyžařského areálu i centra městečka.

  • Silvestr u sousedů

Tip č. 1 Gerlitzen, Korutany, Rakousko

Není nad to užít si Silvestr v místě, které je často označováno jako „rakouský Kronplatz“. Milovníci lyžování již vědí, že toto označení patří těm střediskům, které nabízejí perfektní lyžařské podmínky na jediném kopci obtočeném kolem dokola sjezdovkami. A to Gerlitzen rozhodně nabízí. Majestátní masiv GerlitzenAlpe nad údolími a jezerem OssiacherSee disponuje doslova pavučinou sjezdovek (41, 8 km) spouštějících se z vrcholu takřka na všechny světové strany.Středisko je ideální pro vyznavače carvingu a snowboardingu, právem oceněné též jako nejlepší korutanské středisko pro začátečníky. Rodiny si zde oblíbí dětský lyžařský park Kinderland.
 
Tip na ubytování:

30. 12. - 6. 1. AlmresortKanzelhöhe - polopenze ***

Komplex několika budov s apartmány umístěný přímo ve středu lyžařského areálu, odkud je možné vydat se po sjezdovkách přímo do údolí.

Tip č. 2 Saalbach / Hinterglemm / Leogang / Fieberbrunn, Salcbursko / Tyrolsko, Rakousko

Oblast zvaná též Skicircus leží jižně od Salzburgu a jen 15 km od ZellamSee. Můžeme ji jednoduše pojmenovat jako lyžařský a snowboardový ráj. Tvoří nekonečný lyžařský prostor plný nedotčených svahů s hlubokým sněhem a 270 km vytyčených sjezdových tratí, tedy výzva pro všechny lyžaře, od začátečníků až po ty nejzkušenější. Jedinou nevýhodou je to, že nebudete vědět, kterou sjezdovku vyzkoušet dřív. K tomu ještě připočtěte 4 kvalitní snowparky. A po lyžování se také nudit nebudete. Oblast nabízí velké množství sportovního i relaxačního vyžití (výpravu s pochodněmi, bazény, sauny, bruslařskou dráhu i adrenalinový let na laně). A pokud se budete chtít po silvestrovské noci pořádně provětrat, je pro vás připraveno na 292 kilometrů běžeckých tratí. 

Tip na ubytování:

26. 12. – 2. 1. SporthotelFontana****

Hotel v nedávno propojeném tyrolském skiareáluFieberbrunns neocenitelnou polohou přímo u sjezdovky je ideální pro nadšené lyžaře aneb nazujte přezkáče a vyrazte.

Více informací naleznete zde. 

Reklama