Zuzana (31) stojí před zásadní otázkou. Má si vzít svého dlouholetého přítele, nebo se raději nevzdávat naděje na svatbu se vším všudy?

S Pavlem (51) žijí na hromádce už šest let. Za tu dobu toho stihli celkem dost. Pořídit dům, procestovat kus světa, přivést na svět potomka… Jediné, co tak nějak stále visí ve vzduchu, je manželství. Já se vdávat chci, pro něho je svatba naprostou zbytečností. Ještě donedávna byl radikálně proti ní,“ vypráví Zuzana, které dalo velkou práci přesvědčit jej, že být manželé je mnohem výhodnější. Tedy co se případných formalit týče.

svatba

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

„Pořád jsem do něj hučela, že bychom to měli udělat hlavně kvůli naší dceři. Nikdo nevíme, co se může stát. A když budeme manželé, je všechno snazší. Jenže on se toho chytil. Se svatbou sice víceméně souhlasí, ale pod jednou podmínkou. Skutečně půjde jen o formalitu,“ zoufá si mladá žena a vysvětluje, jak by se měl jejich velký den odehrát. Jedním slovem by se dalo říct, že rychle.

„Pavel se prý nehodlá účastnit žádných šaškáren. Jediné, co hodlá podstoupit, je rychlý, formální obřad na úřadě jen se dvěma svědky, když už tam ze zákona musí být. Žádná rodina, žádní přátelé. Dokonce si ani nepřeje, abych si oblékala bílé šaty. Ostatně, v tom s ním souhlasím. Na těch pár minut by mi to stejně bylo k ničemu,“ zlobí se Zuzana. Rozhodně si nepřipadá jako vítězka, byť se jí podařilo přítele ke sňatku přesvědčit.

„Je to od něj sobecké. Chápu, že on už si tohle všechno prožil, ale já ne! Nechci se nechat připravit o ten velký den. Každá žena by přeci měla mít tu příležitost být za princeznu a oslavit tu velkou událost se svými blízkými. Tak teď nevím, jestli tohle všechno oželet, nebo počkat a doufat, že Pavel ustoupí ze svých požadavků,“ dodává Zuzana.

Čtěte také:

Reklama