Svatební pravidla
Každá svatba je zpravidla laděná do dané barvy/barev. Berte to v potaz snažte se dresscode dodržet. Není to nezbytností, ale jistě potěšíte novomanžele. Pokud si na modrou svatbu vezmete béžové šaty, nic se nestane, ale v případě, že je na pozvánce napsáno, že je barva laděna do přírodních barev a vy přijdete v šatech se třpytkami, ve kterých záříte na kilometr daleko, vhodné to už moc není. Mohlo by se dokonce stát, že byste zastínili nevěstu a ta by nadšená asi nebyla.

Ženy by si na svatbu měly obléknout šaty, overal, nebo kostýmek, minisukně nikoliv. Respektive sukně být může, ale ve vhodné délce, ideální je midi. Co se týká pánů, je vhodné následovat barevnost dle ženicha. Pokud se rozhodl pro světlé sako, je vhodné jej následovat. To ale samozřejmě nikdo neočekává, jen díky tomu budete mít plusové body.

Na svatební událost se hodí doplňky ve formě klobouku nebo rukavic. Až při obědě si je žena sundá. Muž by se měl zaměřit na boty, což by měly být šněrovací vyleštěné polobotky. Pásek ve stejné barvě bot.

Vhodný materiál je vzdušný a lehký, tedy bavlna, satén nebo hedvábí. Takový materiál oceníte zejména v létě, kdy se koná nejvíce svateb.

Co se týká barev, ideální je něco veselého barevného, vzhledem k veselé povaze události. Černá příliš vhodná není, i když vás s v ní také nikdo nevyhodí.

647f06e963f50obrazek.png
Foto: Shutterstock

Čemu se vyhnout

  • Světlé silonky si neberte. Jednak z toho důvodu, že jsou podle stylistů out, protože ve skutečnosti nedělají pěkné nohy ani jejich barvu a za druhé, pokud máte otevřené boty a z těch vám koukají prsty obalené v silonce, nevypadá to vůbec atraktivně.
  • Bílá barva je zakázaná. Pokud si to nevěsta vyloženě nepřeje (občas se tak stává třeba u svědka), nikdy si neberte bílé oblečení. Bílá by měla být v tento den jedině nevěsta. Pokud byste si i přesto chtěli bílou obléknout, zeptejte se. Pamatujete si na svatbu princezny Kate a prince Williama? Kate byla středem pozornosti, ale následující den byla média zasypána fotkami její sestry Pippy v bílých šatech. Pozor na to.
  • Žádné vzorované ani síťované punčochy. I kdyby se jednalo o aktuální trend, zapomeňte na cirkusácké punčochy nebo ty, ve kterých budete vypadat vulgárně. Na takovou akci se to zkrátka nehodí.
  • Džínům, čepicím a sportovnímu oblečení NE! Ať už je vám to sebevíc pohodlné, nehodí se to. I přesto, že se v takovém oblečení hosté sem tam na svatbě objeví, je to velké faux pas. Jedinou výjimku mají již zmíněné klobouky.
  • Červená rtěnka. Není to zase tak velká katastrofa, ale moc se to nehodí. Svatební looky bývají jemné, něžné a nepřeplácané, tak se toho držte a rudé rty a kouřové stíny si nechte na jinou příležitost.
  • Pozornost věnujte spodnímu prádlu. Není nic horšího, než když vám vykukuje na místech, kde nemá.
  • Barevné sportovní tenisky se nehodí. V posledních letech stoupá trend bílých elegantních tenisek na svatbu pod šaty, ale svítivě žluté tenisky na běhání je opravdu trapas. Vídáme v nich často pány, které si je vezmou k saku a tím tomu nasadí korunu.
  • Košili s krátkým rukávem si, pánové, nechte na pláž. Kravatu v bílé barvě si zase připravte, až se budete ženit vy.

Teď už víte, co se rozhodně nehodí. A neplatí to jen pro svatbu, ale i všechny prestižní události na úrovni, mezi které patří třeba návštěva divadla, promoce nebo plesy.

Zdroj: autorka článku, svatka, svatbona

Reklama