Dobrý den lulieto, děkuji za příspěvek. Výměnný obchod - služba za službu - je bezva. A to že jste na střih vlasů náročná, je jen dobře. Hlavní je cítít se dobře a hezky! Krásný den:)


 

Já a vlasy... To je „příběh sám o sobě“. Až do dvou let jsem měla na hlavě blonďaté chmýří a postupem času mi narostly krásně dlouhé blonďaté vlasy. Prý jsem byla krásná blonďatá holčička s modrýma očima. Mamča byla na mé vlasy pyšná, protože krom babičky jsem byla jediná blondýnka v rodině. Byla jsem mezi otcem, mamčou a ségrou „exot“, všichni měli černé vlasy, takže jsem krásně vyčnívala. Když jsem přišla do puberty, začala jsem své vlasy nesnášet. Záviděla jsem sestře její černé vlasy a tak jsem si je ve 12-ti letech obarvila načerveno. Zavolala jsem mamce do práce, že mám pro ni překvapení a šla ji naproti. Když mě uviděla, začala na mě křičet jako ještě nikdy předtím. Já si ale stála za svým a i přes její zákaz jsem se tajně barvila. Postupem času si na to mamča zvykla a začala mi barvy kupovat sama. Tím začalo mé experimentování s barvami.

Vystřídala jsem snad všechny (krom blond) až jsem skončila u černé. To byla má největší chyba. Jakmile mi vlasy trošku odrostly, vypadala jsem že mám pleš. Blond a černá k sobě opravdu nejdou. Musela jsem se barvit pořád. Přestalo mě to bavit a chtěla jsem mít opět zrz. Ale tak jednoduché to nebylo. Začala jsem si barvit kořínky na světlejší barvu, ale při větším odrostu to vypadalo hrozně, tak jsem na to zas dala černou.... Pár nepodařených pokusů zbavit se černé barvy ještě proběhlo, ale nakonec jsem to zvládla. Dlouho jsem pak zůstala u různých odstínů červené, až se mi změnil pigment vlasů na zrz. Ať se nabarvím jakoukoli barvou, a pak se dlouho zas nenabarvím, vymívá se mi to do zrzava.Mamča stále doufá, že jednou budu opět blondýnka a kdo ví, jednou se k tomu možná vrátím...

Ke kadeřníkům nechodím. Mám totiž kolem sebe spoustu kamarádek kadeřnic a tak mě stříhají ony. Já jsem kosmetička, takže u nás funguje to, že ony mě ostříhají a já jim na oplátku udělám kosmetiku. Super výměnnej obchod :-) Na střih nejsem náročná, vždy si vlasy nechám jen zastřihnout, aby se mi netřepily konečky. Mám 2 malé děti a díky nim musím mít pořád copek, aby mi vlasy netrhaly. Už jsem přišla o dobrý kus vlasů. A ikdyž už někde vyrážím, udělám si krásný nafoukaný účes, po chvíli to opět skončí copkem. Zvykla jsem si na to, je to pohodlnější a vlasy mě pak nijak neomezují.

Je to zajímavé že ikdyž jsem blondýna, a opravdu až do 2 let, jsem měla na hlavě „pár chlupů“, mé obě děti se narodily s hustou „hřívou“. Mou dceru jsem do roku 6x stříhala, abych ji vůbec viděla do očí :-)Hold jsou oba po otci, já mám asi slabší geny.

Lulieta

Pozn. red: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Chodíte ke kadeřníkovi?

  • Jak často chodíte ke kadeřnici?
  • Barvíte si vlasy? A v salonu, nebo doma?
  • Přinesla jste kadeřnici obrázek a nechala se ostříhat podle něj?
  • Jak výsledek dopadl?
  • Toužila jste někdy po účesu, který nosila nějaká celebrita?
  • Chytla vám špatně barva? Co jste dělala?
  • Chodíte ke kadeřnici jednou za rok?
  • Nechodíte ke kadeřnici vůbec? Proč?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá voňavý dárek, kouzelnou toaletku Cherry Bloom od Yves Rocher (100 ml, edT) v hodnotě 710 Kč:

edt

Milé čtenářky, prosím, další příspěvky už neposílejte. Sešlo se jich dnes opravdu mnoho a už bychom je nestihly bohužel všechny vydat. Děkuji za pochopení!

Reklama