Taky řešíte problém, co s protivným potomkem, kterého nebaví televizní pohádky a zrovna na Štědrý den se vám musí motat pod rukama a neustále nějak překážet?

U nás jsme řešívali dlouho - až do chvíle, než v brněnské Zoologické zahradě na Mniší hoře zavedli bezvadnou věc: prohlídku na Štědrý den.

Je to velice oblíbená akce a aby zvířátka věděla, že je opravdu Štědrý den, dostane prvních asi 200 návštěvníků krmení a mohou si některé ze zvířátek nakrmit.

Faktem je, že sysel toužil krmit tygra, ale to mu neprošlo - ale i tak si vloni prohlídku užil. Kupodivu hodně zvířátek netuší, že by měla být zalezlá v teploučku a skotačí po sněhu - a vypadají nádherně.

Jedinou nevýhodou je to, že se prohlídka stává v Brně tradicí, a tak je nutné vyrazit brzy ráno - později se už stojí dlouhé fronty na vstup.

Letos má být prohlídka rozšířená - ale jak, to je zatím překvapení. Letošní rok byl vůbec pro brněnskou ZOO významný - slavila padesáté výročí otevření a k tomuto výročí pořádala celou řadu nejrůznějších akcí nejen pro děti.

Během celého školního roku funguje při zoologické zahradě Stanice mladých přírodovědců, kde se děti mohou naučit spoustu praktických poznatků o zvířatech, a pokud nevíte, kam s dítětem o prázdninách, můžete se s důvěrou obrátit - jak o jarních, tak o hlavních prázdninách se pořádají pro děti příměstské tábory, na kterých je zajištěna strava a zábavný program.

Uznávám, že když sysel přišel s ohromnou skobou na novém tričku a s tím, že ho malé lamátko shodilo ze stráně, nebyla jsem nijak nadšená, ale na druhou stranu musím uznat, že podobný zážitek asi každé dítě nemá … a díky poslednímu týdnu prázdnin máme byt ozdobený papouščím a pštrosím peřím a oblepený spoustou samolepek, na které se pod trestem smrti nesmí sahat.

Cesta do zoologické zahrady je sama o sobě poměrně napínavá, protože Štědrý den je dnem s omezenou dopravou - a od nás jede jeden autobus za hodinu.

Pokud ale máte poblíž jakoukoliv linku, směřující na Mendlovo náměstí, máte vyhráno - pak stačí přestoupit na tramvaj číslo jedna a dojedete až na zastávku Zoologická zahrada, odkud vás ukazatele dovedou až do areálu. Vstupné je jako každý jiný den - dospělí 40,- Kč, děti 20,- Kč nebo rodinné vstupné - 100,- Kč za dvě děti a dva dospělé.

V areálu najdete kromě zvířátek i několik bufetů a restauraci, ze které je nádherný výhled na tygřinec.

Takže ... když nebudete vědět, kam s dítětem na Štědrý den - pošlete ho i s tatínkem do ZOO…  

            
Reklama