„Za svůj život jsem měla několik vztahů a po tom posledním jsem si dala, tak trochu nedobrovolnou pauzu. Nepotkala jsem nikoho, s kým bych si vyhovovala. Buď jsem to po pár měsících snažení ukončila já, nebo druhá strana. Jakmile jsem ale překročila šedesátku, začalo se mi dařit. Před pár měsíci jsem se seznámila s mužem, se kterým mi bylo skvěle. Jezdili jsme na výlety a zažívala jsem s ním to, co jsem si vždycky přála,” popisuje Dagmar.

6411ba56832d6obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Dagmar se se svým novým přítelem po asi třech měsících sestěhovali. Respektive on se nastěhoval k ní. Několik členů její rodiny namítalo, že je to nesmysl, ale ona se těšila, až se o něj bude starat, vařit mu a společně budou mít krásnou klidnou domácnost. Ale to se bohužel přepočítala.

„Nakvartýroval se ke mně, doslova hodil nohy na stůl a každý den po mně chce, abych se o něj postarala. Podala tohle a támhleto, uvařila, upekla, vyprala, uklidila a takhle jsem si to úplně nepředstavovala,” říká Dagmar.

Jak sama říká, naletěla někomu, kdo hledal ošetřovatelku, která kolem něj bude poletovat a dělat všechno pro to, aby byl spokojený a měl všechno, co potřebuje. 

„Já mám taky ráda svůj klid a slíbili jsme si a on mě i navnadil na to, jak se budeme starat jeden o druhého, společně vařit apod. Přišlo mi, že je to snad sen a že tohle jsem si vždycky přála. Ale nějak mi nedošlo, že se může stát i tohle. Problém je v tom, že se ho teď nemůžu zbavit a on nechce odejít, i přesto, že jsem mu řekla, že takhle to nechci a ať odejde. Neodešel,” říká Dáša.

Neví, co má dělat, po dobrém to nejde. Co dál? Zavolat na policii? To se jí nechce a v žádném případě se nesmí svěřit nikomu z rodiny, dle jejích slov by se styděla, že měli pravdu. Asi jí zatím nezbývá nic jiného, než se s tím smířit a nějak to vydržet.

Zdroj: respondentka Dagmar

Čtěte také: