Milá redakce, co je to za nápad s těmi podzimními náladami?! :)

Normální zaměstnaná ženská přece na nějaké nálady či splíny absolutně nemá čas!!! Aspoň tedy soudím podle sebe. Nálady si nemůžu dovolit, protože jak by k tomu přišlo mé nebohé okolí?

Špatnou náladou bych nakonec nejvíc potrestala sama sebe, a kdyby se nám nestřídala roční období, byla by to asi monotónní nuda. Každé období má svoje kouzlo, podzim mám ráda, dokonce velice, zvlášť když přijde po nesnesitelných vedrech, která nás letos mořila. Konečně se dá dýchat, konečně jsou teploty normální, sluníčko příjemné a neagresivní. A co teprve houby! Právě na podzim je jich nejvíc, jsou nejpestřejší, a ani ten, kdo je konzumovat nemusí, nepřichází zkrátka.

Neznám nic hezčího než pěkné barevné holubinky, jukající z mechu. Oranžové plamínky kuřátek, trsy václavek na pařezu, ojíněné hlavičky suchohřibů, baletící bedly s rozvířenými sukýnkami - v lese je to jak v pohádce. Zvířata a ptáci jsou po létě vypasení, spokojení a veselí, ještě nejsou žádné mrazy, tak jaké strachy z podzimu? Listí pod nohama šustí, nahořkle voní, a my si můžeme z procházek nosit plné náruče barevných skvostů, kterými ozdobíme byt a se kterými se budeme dlouho těšit, i když třeba začnou plískanice.

Takže: hlavu vzhůru - nebo dolů :) - to podle toho, jestli se koukáme do větví nebo po houbách, a těšme se, že je další pěkný podzimní den.

Gerda


Děkujeme za pěkný optimistický příspěvek :).

Akorát tady mám nad hlavou bílý strop a pod nohama šedivomodrý koberec... Zkrátka nic moc. A z okna je vidět Praha, sluníčko už zas zalezlo, takže šedivá, holubí, teskně vzdálená...

Jak pak vypadá podzim z Vašeho okna? A jak ho prožíváte? Vzpomenete si na nějaký krásný, nebo naopak smutný podzimní den? Napište nám o něm na redakce@zena-in.cz!

Reklama