Dobrý den, v první řadě si myslím, že v dnešní době je daleko pravděpodobnější než že dítě nebude vědět o sexu nic, že bude vědět víc než my. Až budu tápat, mám se alespoň koho zeptat. Proto je důležité o sexu s dětmi mluvit.

Zatím se mi to lechce kecá. Syn věří na bludičky, hejkaly a že HO má jen na čurání. Junior teprve nedávno objevil, že ho má na čurání, ale pevně věří, že vymyslí ještě sto dalších použití a zkouší to.

Dcera je na svůj věk celkem dobře informovaná. Teoretickou stránku věci zná, ta technická ji nezajímá a podrobnosti neloudí. Má mateřská ješitnost je ukojena, zatím vím víc než mé děti.

Ve výchově uplatňuji, že na slušnou otázku patří slušná odpověď. Když se někdo zeptá, vždycky odpovím. K čemu tajnosti.

Koneckonců, když chci, aby mi do sobotní koupele nosily kávu, občerstvení a tu a tam podaly, knihu nebo časopis, nemůžu se tvářit, že pod tričkem jsem hladká a beztvará jak žížala.

Nedávno dcera psala úkol a zasekla se u věty o čápovi, co nosí miminka. Musela jsem jí to vysvětlit. Ona zná jen tu verzi s tatínkem, maminkou a porodníkem.

Možná to je ujetý, ale daleko snáz se mi vysvětluje dětem tenhle miliony let zaběhaný a vyzkoušený kolotoč, než třeba důvod, proč narazí ve škole na jméno Adolf Hitler.

Když tak občas vyprávím o tom úžasném závodě, ve kterém vítězí ta nejrychlejší a nejschopnější spermie... Nejde mi na rozum, když tak koukám občas kolem sebe, jestli jsou ty nerychlejší vždycky ty nejlepší.

ToraToraTora

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Ahoj Toro, no Ty abys mi ráno nezpůsobila ucintávání kávy a hýkání směr monitor. :-)  Naprosto s Tebou souhlasím a podepisuji se pod „na slušnou otázku slušná odpověď“. Díky moc a krásný den. Míša

Téma prodnešní den je jasné a já se těším na vaše názory a zkušenosti.

  • Jaký je váš názor na sexuální výchovu ve školkách?
  • Chodíte nazí před svými potomky?
  • Jak jste jim vysvětlili, že přišly na svět?
  • Byli k vám vaše rodiče otevření?
  • Co vy a tabu projektovaná dětem?
  • Hovoříte s dětmi o sexu?

Pište už od této chvíle na redakce@zena-in.cz

Reklama