Ideální dovolená představuje pro každého něco trochu jiného. Zatímco jedni si ji nedovedou představit bez pláže, slunce, moře, jiní preferují vysokohorské túry a poznávací zájezdy. Pobyt na sluníčku (ať už jakéhokoliv charakteru) je však snem každého milovníka léta. Abychom si letní dny užili plnými doušky, nesmíme zapomínat na řádnou ošetření pokožky před slunečními paprsky! Dokonalou ochranu, jemnou vůni, příjemné nanášení nabízí značka opalovací kosmetiky SOLAIT, která je k dostání exkluzivně v síti parfumerií Marionnaud.

Opalovací řada SOLAIT nabízí přípravky na opalování pro celou rodinu i pro všechny fototypy. Poradíme vám, jak si správně vybrat!

Solait

FOTOTYP 1. - VELMI CITLIVÝ - na sluneční záření reaguje citlivě, někdy až alergicky. Vyznačuje se světlou citlivou pokožkou, rezavými vlasy, množstvím pih. Jeho pokožka zhnědne pouze mírně, často se spálí. Přirozená vlastní ochrana pokožky mizí po 5 až 10 minutách pobytu na slunci. Náš tip: Solait mléko na opalování SPF 50 - voděodolné mléko s vitaminy E a B5. Marionnaud, cena za 200 ml - 239 Kč.

FOTOTYP 2. - CITLIVÝ - na sluneční záření reaguje citlivě. Vyznačuje se světlou pokožkou. Pokožka se opaluje pomalu, občas se spálí, někdy mírně zhnědne. Lidé s tímto typem mají většinou blond vlasy, pihy. Přirozená vlastní ochrana pokožky mizí po 10 až 20 minutách pobytu na slunci. Náš tip: NOVINKA - Solait transparentní sprej SPF 30 - neviditelná ochrana s velmi snadnou aplikací. Marionnaud, cena 200 ml - 249 Kč.

FOTOTYP 3. - NORMÁLNÍ - na sluneční záření reaguje normálně, bez alergických reakcí. Pokožka se opaluje dohněda, lidé tohoto typu mají tmavě blond až světle hnědé vlasy, málo pih. Přirozená vlastní ochrana pokožky mizí po 15 až 25 minutách pobytu na slunci. Náš tip: NOVINKA - Solait Ultra lehký sprej SPF 20 - hydratační sprej s vitaminy E a B5 se snadnou aplikací. Marionnaud, cena 150 ml - 274 Kč.

FOTOTYP 4. - ODOLNÝ - vůči slunečnímu záření je odolný. Snědá pokožka se velmi rychle opaluje, opálení si uchovává delší dobu, než u ostatních fototypů. Lidé s tímto typem pokožky mají hnědé až černé vlasy, výjimečně pihy. Přirozená vlastní ochrana pokožky mizí po 20 až 30 minutách pobytu na slunci. Náš tip: Solait olej ve spreji SPF 6 - olej s nádhernou exotickou vůní kokosu a velmi snadnou aplikací. Marionnaud, cena 200 ml - 239 Kč.
Pro všechny fototypy je důležitá také následná péče po pobytu na sluníčku. Každá pokožka je po slunění vysušená a potřebuje dodat hydrataci. Náš tip: Solait mléko po opalování s aloe vera - vyživující a regenerační péče obohacená o vitaminy B5 a E. Marionnaud, cena 250 ml - 139 Kč.

Reklama