Bývaly doby, kdy bylo léto synonymem pro moře, pláže a dovolenou. Tento rok bude pro většinu z nás výjimečný - objevování krás naší země, čas strávený s nejbližšími či společné grilování s nově poznanými sousedy.
5efdb014df087obrazek.png

I v těchto situacích je však potřeba myslet na ochranu před slunečními paprsky, které jsou v našich zeměpisných šířkách stále velmi podceňované. I zde jsme vystavováni velice nebezpečné dávce UVA a UVB záření, před kterými je potřeba se chránit vhodnými přípravky. A to o to víc, trpí-li pokožka Vašeho miminka, dítěte nebo ta Vaše např. atopickým ekzémem.

Ať už ve stínu nebo na slunci, opatrnosti není nikdy dost!

U vody, na horách nebo na venkově pokožka vašeho dítěte dýchá. Ale pozor, je o to víc vystavená klimatickým změnám jako vítr, horko nebo zima na horách.

Sluníčko je moc příjemné, ale je třeba opatrnosti: UV paprsky jsou pro jemnou pokožku miminka extrémně škodlivé! Dávka slunečních paprsků, kterou dostane naše kůže v dětství, je mnohem intenzivnější a může se projevit v dospělosti rakovinou kůže. Děti tráví denně venku v průměru 2 hodiny, o víkendu o zhruba hodinu víc. Nevystavujte dítě slunci a nevycházejte s ním ven v době nejintenzivnějšího horka a záření, tedy mezi 12. a 16. hodinou. Tento čas využijte k obědu ve stínu a chládku a dopřejte sobě i miminku siestu! Oblečte svému dítěti tričko nebo polo s límečkem, aby mu chránilo jemnou pokožku na krku. Nezapomeňte na klobouček nebo čepičku (nejlépe s gumičkou nebo vázáním pod bradou, aby si ji dítě nesundávalo) a na sluneční brýle. Oči malých dětí propouští mnohem více světla než oči dospělých; do 1 roku života 90 % UVA a 50 % UVB záření dosahuje až do sítnice a ohrožuje tak zdraví očí. Sluneční brýle jsou proto nutností. Vybírejte brýle odpovídající normám, s pevnými skly. Opatřete je šňůrkou, aby se neztratily! To vše je nezbytné i při pobytu pod slunečníkem!

Pít, pít, pít!

V horkém počasí myslíme hlavně na ochranu dítěte před sluncem a horkem, ale ne vždy si uvědomujeme, že je třeba dát mu častěji napít. Dítě, jehož funkční mechanismy nejsou ještě zcela dokonalé, se potí jen 3krát méně než dospělý. Proto je nutné zajistit mu dostatečný příjem tekutin. Například miminko vám navíc nedokáže říct „Mám žízeň!“. Po krmení, odpočinku nebo procházce mu dejte v kojenecké lahvi vodu a nebojte se, že by se mohlo příliš napít. Pokud dítě odmítá vodu pít, přidejte mu do ní trošku cukru nebo ovocné šťávy, ale nejlepší je přesto čistá voda. Nenaruší mu chuť a nevyvolá žádné zlozvyky.

Nešetřete na opalovacích přípravcích!

Vybírejte ty speciálně určené pro děti, ideálně s minerálními filtry nebo s minimem chemických filtrů, voděodolné a potu odolné, s velmi vysokou ochranou SPF 50+ a s UVA ochranou. Produkty ze sluneční řady Eau thermale Avène mají patentované filtry, které umožňují zjednodušit jejich složení tak, aby vyhovovalo i té nejcitlivější kůži. Ta je tak dokonale chráněna nejen před slunečním UVA a UVB zářením, ale i před rizikem alergických reakcí či podráždění. Všechny přípravky jsou navíc voděodolné s obsahem termální vody Avène, která zklidňuje podráždění a zjemňuje kůži. Najdete je v lékárně.
5efdb073dd796obrazek.pngPopisky:

Eau Thermale Avène Minerální mléko SPF50+ je vhodné i pro intolerantní, atopickou a alergickou kůži.

Eau Thermale Avène Sprej pro děti SPF 50+ obsahuje minimum chemických filtrů a je bez oktokrylenu, který by mohl citlivou dětskou kůži dráždit nebo štípat v očích.

Eau Thermale Avène Tyčinka na citlivá místa SPF50 + je vhodná pro děti i dospělé a chrání rizikové části těla, jako jsou například uši, nos, pihy či jizvy. Kompaktní balení je ideální na cesty i do kabelky.

Něco pro maminky!
Ani vy nezapomínejte na kvalitní ochranu před sluncem, nejen pro tělo, ale i pro obličej, obzvláště pokud je Vaše pleť velmi citlivá, intolerantní nebo alergická. Existují šikovné přípravky, které spojují bezpečnost minerálního opalovacího krému s vysokým faktorem a líčením. Tyto kompaktní make-upy mají praktické balení se zrcátkem a houbičkou, snadno a rychle se nanášejí. Sjednotí tón Vaší pleti, když se např. nerovnoměrně opálíte a dodají Vám zdravý vzhled. Vyzkoušejte také Fluidy SPF50+ s revoluční technologií NUDE SKIN FEEL, které na obličeji necítíte a jsou vhodné i na sport, protože absorbují pot a kožní maz. Jsou navíc voděodolné, fotostabilní, obsahují minimum chemických filtrů, které nepronikají do pokožky a dokáží ochránit vaše kožní buňky. K dispozici je mnoho textur pro každý typ pleti, dokonce i v tónovaných variantách, které vás ušetří používání make-upu a pleť tak může dýchat.

Produkty lze zakoupit v lékárně. Více informací naleznete zde
5efdb08bec46cobrazek.png

Reklama