Každý vztah, každé manželství má svůj vlastní a osobitý příběh. A ten nezačíná ničím jiným než samotným seznámením. Takhle poznaly svého muže některé z vás.

Láska přes internet

láska

V době, kdy jsem se seznámila se svým budoucím mužem, ještě „nefrčel“ Facebook ani seznamky typu Tinder. V té době byl v rozkvětu xchat a já na něm vesele trávila snad každý večer. Narazila jsem v jedné ze skupin, kde lidé klábosí o všem možném, na uživatele s nickem Shagarad. Onen neznámý reagoval na moji veřejnou zprávu. Byl vtipný a pohotový. A tak jsme u toho online povídání vydrželi do dlouhých nočních hodin. V soukromé konverzaci. Naše schůzky na xchatu se staly pravidelnými. Psali jsme si o všem – o našich životech, o snech i práci, kterou děláme, řešili jsme politiku, ale také lásku a vztahy. Stala jsem se na tom přímo závislá. Celé to trvalo celý dlouhý půl rok, než se Shagarad, vlastním jménem David, vyslovil a pozval mě na opravdickou reálnou schůzku. Sešli jsme se tehdy v Českém Krumlově. Daleko od našich domovů. A bylo to přímo magické. Jako kdybychom se znali dlouhá léta. Netrvalo dlouho a rozhodli jsme se, že bez sebe už nechceme být ani minutu a začali plánovat společný život. Přestěhovala jsem se za Davidem na kraj Prahy a vrhli jsme se do společného podnikání. Tak takhle jsem poznala svého muže, nejlepšího přítele a otce svých dvou krásných dětí.

Klára, 39 let

Láska z alkoholového oparu

láska

S manželem naše seznámení vyprávíme jako celkem vtipnou historku. Říkám, že jsem se doslova přehmátla. Ten večer, 7. června, jsem se s kamarádkou vydala do klubu na večírek. Pilo se ve velkém a já tehdy dělala v hloučku kluků oči na jednoho z nich. Alkoholu jsem tehdy v sobě měla více, než bylo nutné, a tak, když jsem svůj objekt zájmu chtěla chytit za ruku, omylem jsem za ruku chytila úplně někoho jiného. Svého budoucího manžela. Strávili jsme spolu celou noc a z klubu se vyklopýtali v půl osmé ráno. O několik hodin později mi poslal sms. Svoje číslo jsem mu napsala červenou rtěnkou Ruby Whoo na celou ruku. Originální za všech okolností. Já si bohužel tenkrát nepamatovala ani jak vypadal, ani jaké je jeho ctěné jméno. Další den jsme se viděli znovu, za střízliva, s našimi psy a v přírodě. Za další týden jsme spolu odjeli na dovolenou do Francie, já se hned poté nastěhovala a přesně za rok, 7. června, jsme si řekli své ano.

Marie, 29 let

Láska na druhý pohled

láska

S Mírou jsem se seznámila na svatbě našich společných přátel. Že bych si z něj, jak se říká, sedla na zadek, to se tedy říct nedá. Ale když mě pozval na rande, souhlasila jsem. Domluvili jsme se, že si zajdeme na pivo, na romantiku neužije ani mě, ani Míru. A víte co? Bylo to skvělé. Druhý den jsme si dali repete, ten následující také a pak už byla ruka v rukávě. Já se díky němu vrátila ke sportu, jezdíme na kole prakticky pořád, v zimě lyžujeme i běžkujeme, a přestože je Míra tvrdý chlap, je zkrátka ten pravý. Takže, milé dámy, nebojte se dát lásce šanci třeba i na druhý pohled.

Eva, 30 let

Láska na prknech, které znamenají svět

láska

Honza byl tehdy vedoucím rekvizitářem v divadle. Já baletka. A tak nás společná láska k divadlu svedla dohromady. Honza říká, že věděl, že budu jeho osudová žena už ve chvíli, kdy jsem tančila na jevišti v díle Labutí jezero. Že už mě nepustí si uvědomil v momentě, kdy jsme společně kráčeli na „dotočnou“ a já, zcela střízlivá, spadla do výkopu. Tehdy mě chytil a už nepustil...

Michaela, 55 let

Láska ze školy

láska

S Markem se známe od základní školy. Dokonce jsme spolu v osmé třídě chodili. Byla to taková ta první velká láska. Pak nás ale nástup na střední školu rozdělil. Já se odstěhovala studovat do jiného města a tím byl našemu vztahu konec. Od té chvíle jsem o Markovi neslyšela. Mezitím jsem dostudovala, našla si partnera a žila takový ten normální život ve dvou. Jenže pak přišel třídní sraz do 20 letech. Sešli jsme se téměř všichni a bylo to báječné shledání. Hlavně proto, že tam byl i Marek, s nímž jsme si vydrželi povídat až do brzkých ranních hodin. Ani druhý den jsme nespěchali zpět do svých domovů. Bylo nám báječně a jak se říká, „stará láska nerezaví“. Po tomto víkendu jsme spolu byli pár měsíců v telefonickém a mailovém kontaktu, čas od času jsme spolu potají strávili pár dní mimo civilizaci. A pak už to bylo vlastně jasné. Oba jsme se rozešli s našimi tehdejšími partnery, vůči kterým to stejně nebylo fér a začali žít společně. Teď máme pět let od svatby, krásnou rodinu, domek na kraji Brna a já jsem šťastná jako blecha, že jsem tehdy na ten sraz přijela.

Barbora, 41 let

Také si přečtěte: