Není tomu tak dávno, co jsem se v rámci svého sportovního vyžití seznámila s velmi optimistickou a příjemnou slečnou Evou Bečvářovou. Ačkoliv mne Dance aerobik nikdy moc nebavil, z její hodiny jsem byla velmi pozitivně naladěná. Daly jsem se do hovoru a já zjistila, že tato mladá dívka má i přes svůj relativně útlý věk značné úspěchy – ve svých 19 letech stihla získat cenné mistrovské kovy!

dcasadc

Evo, jsem ráda, že sis na mne udělala i přes svůj nabitý program čas – čerstvě jsi složila zkoušku z dospělosti, k čemuž ti ze srdce gratuluji! Jaký obor jsi studovala?
Děkuji ti! Právě jsem odmaturovala na Střední ekonomické škole se sportovním zaměřením, ve studiu budu ale pokračovat dále, na vysoké škole v oboru Management sportu.

Tvá hodina Dance aerobiku mne nadchla, jak dlouho se tomuto sportu věnuješ?
Od dětství, a to díky své mamce, která chodila do fitness centra na Smíchově. Jako malá jsem seděla na podložkách v rohu sálu a dívala se na ženy, jak cvičí. Zaujalo mě to a začala jsem tedy v deseti letech u Davida Hufa s aerobikem. Na jeho doporučení jsem trénovala ve Fitness centru Hanky Šulcové.

dxassd

Pověz nám, jaké jsou tvé největší sportovní úspěchy?
V roce 2007 jsme ve Fitness týmu Hanky Šulcové získali 1. místo v nominaci na Mistrovství světa a 3. místo na Mistrovství světa v Bělehradě.

To ale není vše, že?
No pokud mohu pokračovat (smích), tak rok poté jsem v rámci Her III. Olympiády dětí a mládeže České republiky obsadila bronzovou příčku jakožto jednotlivec, pak jsem hostovala v týmu Veroniky Vrzbové (trenérka a choreografka sportovního aerobiku, profesorka na UK FTVS, pozn.redaktorky). V roce 2010 jsme získali 1. místo na Mistrovství Evropy na Kladně a 2. místo na Mistrovství světa v Eindhovenu. Další má ocenění pochází z roku 2011, kdy jsem v komerčním Dance aerobiku vyhrála Mistrovství České republiky Individual Trophy a též jsem se stala 1. Vicemiss Beauty of aerobik.V soutěžích jsem i na dále obsazovala stupně vítězů, ale od loňského roku jsem se začala intenzivněji připravovat na svou maturitní zkoušku, takže jsem si od závodění musela dát na chvíli pauzu.

dsa

Mnohokrát jsi tedy okusila pocit vítězství! Jaký je to pocit?
Vítězství těší každého, to je jasné, znamenalo to pro mě vždycky moc a motivovalo mě to k dalším cílům (úspěchům). Prožívala jsem vždy pocit nesmírného zadostiučinění a radost z gratulací od lidí, kterých jsem si velmi vážila, kteří byli mým vzorem (např. mistr ČR Tomáš Dědič, mistryně světa Lucie Čadanová…).

Děláš místo Dance aerobiku i jiné sporty?
Mou další vášní je jízda na kole – lektoruji tedy ještě lekce spinningu.

Po takovýchto úspěšných letech máš jistě řadu plánů do budoucna….
Jistě, sport je pro mne potěšení, a tak se snažím své zkušenosti předávat dál, proto jsem  se stala trenérkou a instruktorkou v Holmes Place. Předcvičuji ve Fitness centru a na závodech také usedám jako porotkyně, občas tam i lektoruji nejstarší kategorie. Po studiích bych se ráda stala manažerkou velkého Fitness centra, protože získané zkušenosti ráda předávám. Nyní mám lektorování/trenérství jako koníček, ale po skončení školy bych se tím chtěla živit a mít to jako zaměstnání.

dxsaxd

Mohou se s tebou, Evo, naše čtenářky setkat osobně?
Zcela určitě! Čtenářky mě mohou vidět v Karlíně, např. vždy v pátek v 18.10, kde lektoruji Dance aerobik, dále pak v tomto studiu při lekcích spinningu, jak v Holmes Place v Karlíně, tak v Holmes Place na Smíchovském nádraží. Od 15. 6. 2014 si mě mohou čtenářky ve výše uvedených studiích najít v rozvrhu pod mým jménem. Na všechny se moc těším!

sdc

Děkuji ti za rozhovor! 

Reklama