Euro víkendy jsou v kurzu, ale co takhle jednou zapomenout na klasiku v podobě Londýna, Paříže nebo Amsterdamu a vyrazit jen malý kousek k našim sousedům?

Na Slovensko už se dávno nejezdí jen do Tater na pořádné výšlapy. Jeho hlavní město je příjemné, pulzující a okouzlující. A má jednu velkou výhodu – je z našeho hlavního města vzdálené pouhé tři a půl hodiny cesty autem. Není tedy na co čekat, je čas vyrazit, nemyslíte?

Bratislava

Proč do Bratislavy?

Plusových bodů má „Blava“, jak se Bratislavě často říká, hned několik. Příznivou polohu a nehrozící jazykovou bariéru snad ani nemusíme zmiňovat, navíc je to město, jehož centrum hravě projdete celé pěšky a kdo by přeci jen toužil po nějakém druhu dopravy, výlet lodí na nedaleký hrad Devín, symbol slavné minulosti Slovanů, si o to přímo říká.

Bratislava se rok co rok mění, a to k lepšímu. Pokud máte rády rozmanitost a pestrost, mix historie a moderny, bude se vám tu určitě líbit. Této slovenské metropoli se ne nadarmo říká město požitků a bohémského života. Najdete tu spoustu stylových a voňavých kaváren, útulných hospůdek, vináren a restaurací.

Bratislava

Dominantou města je Bratislavský hrad, jehož návštěvu rozhodně nemůžete nechat ujít už jen pro ten dokonalý výhled na Staré Město. Až sem vyrazíte na víkend, nevynechejte ani procházku podél Dunaje nebo ochutnávku slovenských vín a milovníci umění by neměli zapomenout navštívit alespoň jednu z místních galerií. Oslovit vás může třeba Nedbalka, Muzeum historie města ve Staré Radnici nebo některá z expozic Galerie města Bratislavy. Muzeum Danubiana nabízí velmi specifické místo a prostředí, nachází se na poloostrově na Dunaji. Pokud není umění vaším šálkem kávy, můžete zkusit galerii nákupní. Takovou je například Eurovea na dunajském nábřeží.

A až večer vyrazíte za nočním životem, pozor na tzv. „Bermudský trojúhelník“ nacházející se ve starém centru. Místní podniky, kvalitní víno a kořalky vás tu mohou „pozdržet“ klidně až do brzkých ranních hodin.

Zkrátka, „Blava“ je báječné město jak pro rodinu s dětmi, tak i samotný pár nebo partu kamarádek. A vám by vám na seznamu všech euro tripů neměla chybět.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Mohlo by vás zajímat:

Reklama