„Letošní rok stál vážně za to. Naštěstí jsem jako mnozí z mých známých nepřišla o práci, ale zažila jsem opravdu ošklivý rozchod. Zjistila jsem, že mě přítel už několik let podvádí s mou kamarádkou. Jasně, zní to jako klišé a já jsem si myslela, že se takové věci dějí jen ve filmech. Během týdne mě tedy čekal přesun z pronajatého bytu do nového, následné vyřizování hypotéky, koupě bytu v jiném městě, další stěhování, smrt mého milovaného psa a jako třešnička na dortu poměrně nehezký průběh koronaviru. Když jsem se z toho všeho trochu oklepala, byl listopad.
5fdb5db4cbaf9obrazek.png
Foto: Shutterstock

Chtěla jsem se zase cítit jako člověk

Strašně mi chybělo jít někam do restaurace, kina, dělat něco normálního, abych se alespoň na chvíli cítila jako člověk, ne jako monstrum přežívající na doplňcích stravy. Rozhodla jsem se tedy, že vyzkouším Tinder, i když jsem seznamovací aplikace bytostně nenáviděla. K mému podivu jsem tam našla několik mužů, kteří se mi nejen líbili, ale dokonce s nimi byla kloudná řeč. Několikrát jsem se musela přesvědčovat, jestli se mi to jen nezdá, protože jsem zoufalá, ale jeden z nich se mi opravdu líbil dost.

Mohlo by vás zajímat: Odmítnutí v lásce? Nebojte se přijmout nabízenou pomoc

Sešli jsme se 17. 12. v restauraci a já jsem z toho všeho byla docela nervózní. Za prvé po dlouhé době mezi lidmi, za druhé s mužem, kterého jsem viděla poprvé v životě. Když přišel, byla jsem upřímně trochu zklamaná, protože byl ve skutečnosti menší, než to vypadalo z fotek. Ale po chvíli konverzování jsem zjistila, že si skvěle rozumíme. Povídali jsme si snad pět hodin a vypili u toho hodně vína. Adam se nakonec rozpovídal o tom, že přišel o práci a jestli žádnou nenajde do týdne, tak nebude mít ani na zaplacení nájmu. Za pozdní oběd a víno ale i přes to zaplatil, a tak jsem ho pozvala k sobě.

Trochu jsem se bála, že si mě našel jen proto, aby mě využíval, protože si myslím, že takových případů teď bude asi hodně. Ale i přes to jsem mu hned po týdnu nabídla, aby se ke mně přestěhoval. Sám se nabídl, že mi bude přispívat na energie a pořád se snaží něco kupovat. Možná, že to není nejlepší začátek vztahu, ale kdo ví? Alespoň nikdo z nás nebude na Nový rok sám.“

Mohlo by vás zajímat: Buďte sama sobě terapeutem: otázky, které pokládají psychologové při koučinku

Reklama