Několik dní, které jsem trávila na poznávacím zajezdě s CK Fischer na Mallorce, uběhlo jako voda a už jsem zase seděla v letadle. Pohledem jsem se loučila s Mallorcou a slibovala si, že se sem určitě někdy vrátím. Protože Mallorca si mě zkrátka získala.

A myslím, že nejenom mne. Každý, kdo tento půvabný ostrov navštívil, musí si domů odvážet spoustu krásných zážitků. Protože Mallorca je opravdovým rájem pro každého. Můžete sem jet na rodinnou dovolenou, vzít s sebou děti, babičky, dědečky, tetičky i přítele své dcery a všichni bez výjimky se zde budete cítit dobře. Každý si zde najde to, co je jeho srdci nejbližší, a odpočine si způsobem, který mu nejlépe vyhovuje.

Děti si zde krásně užijí na písčitých plážích, které se mírně svažují do moře a jsou pokryty jemným pískem. Ošidit byste je neměli ani o vyjížďku ponorkou Nemo v Magallufu, ani o návštěvu akvária s delfíny a lachtany v Marinelandu.

Většina hotelů má navíc pro děti připraveny speciální programy, jako různá dětská představení, sportovní soutěže či večerní dětské diskotéky. Využít můžete rovněž služeb hlídání dětí, což jistě přijde vhod.

Propadl váš manžel golfu? A víte, že bez této své vášně bude na dovolené nervózní a nespokojený? Na Mallorce se to nestane. Může si zde vybrat celkem z dvanácti profesionálních golfových hřišť. Ani vyznavači tenisových raket zde nemusí zahálet. Velká část hotelů má tenisové kurty, které se dají bez problémů využívat.

Opravdový boom zažívá na Mallorce cyklistika. V recepci hotelu dostanete mapy cyklistických stezek a tras, takže nehrozí, že byste zabloudili. Rovněž pěší turistika je zde velmi vyhledávaná. Vybrat si můžete trasy podle náročnosti – od nenáročných vycházek až po těžší výstupy.

A když si budete chtít od sportu odpočinout, můžete si vybrat z ohromného množství historických a kulturních památek. Mallorca má velmi bohatou historii. V průběhu staletí se zde vystřídala řada kolonizátorů, a tak Mallorčanům koluje v žilách katalánská, arabská, francouzská i italská krev. Při svých setkáních s domorodci buďte zdvořilí a usměvaví, místní obyvatelé nesnášejí vulgaritu ani přílišnou bodrost. Získáte si je i tím, když budete znát alespoň pár slovíček v jejich jazyce.

Z historických památek si rozhodně nenechte ujít návštěvu nejvýznamější památky v hlavním městě Palma de Mallorca – Katederálu světla – La Seu. Ta je zobrazována jako symbol ostrova a patří mezi pět nejkrásnějších španělských církevních staveb. Za prohlídku rovněž stojí Mallorské muzeum, které bylo zřízeno v paláci, postaveném v roce 1634. Obdivovat zde můžete asi 3 000 starověkých, antických, středověkých, renesančních a barokních exponátů.

Do jednoho článku se zdaleka nedá popsat vše, co je na Mallorce k vidění. Rozhodně lze ale říci, že návštěvy tohoto ostrova určitě nebudete litovat. Mallorca čeká na své návštěvníky s otevřenou náručí a svých hostů si velmi váží.

Pokud jsme vás naladili a vy uvažujete o tom, že letošní či příští dovolenou strávíte právě zde, navštivte nejdříve cestovní kancelář Fischer a vyberte si to nejvhodnější místo, které bude nejlépe vyhovovat vašemu naturelu. Pracovníci CK Fischer vám rádi a fundovaně poradí a pomohou vám ušít vaši dovolenou přesně na míru. Navíc budete přímo na místě v péči delegátů, kteří se o vás postarají, poradí vám ve všem, co vás bude zajímat, a kdykoli během svého pobytu se na ně budete moci obrátit.

Závěrem malá rada. Vzhledem k oblíbenosti ostrova Mallorca, neotálejte a nečekejte na nabídky Last Moment. Lepší je jít si vybrat včas a zajistit si tak pobyt v destinaci, která vám bude po všech stránkách vyhovovat.

Šťastnou cestu!

 

Reklama