Ve středu 1. srpna startuje další ročník multikulturního festivalu Sázavafest 2007. Jedinečný hudební zážitek si, stejně jako v minulých letech, nenechají ujít tisíce lidí. České dráhy proto výrazně posílí naprostou většinu vlakových spojů, které jezdí do středočeského Kácova.

 

„Přesun festivalu do Kácova si vyžádal mimo jiné úpravy jízdních řádů a České dráhy v této oblasti nasadí další vozy z celé republiky. Posílíme 90% spojů v této oblasti, na některých z nich vyjedou místo klasických malých motoráků dokonce kapacitní patrové soupravy,“ říká Luďka Hnulíková, ředitelka Odboru osobní dopravy a přepravy ČD.

 

 

Na ostatních spojích budou soupravy posíleny o další přívěsné vozy. „Po dobu konání festivalu mohou jeho účastníci navíc využít speciální nabídku Českých drah – zlevněné zpáteční jízdné VLAK+ ze všech železničních stanic a zastávek ČD v celém Česku do železničních stanic Kácov a Kácov zastávka. Jízdné VLAK+ je o 50% levnější než obyčejné jízdné a o 25% levnější než klasická zpáteční jízdenka.“ doplňuje Luďka Hnulíková. První den platnosti zpáteční jízdenky VLAK+ musí být prvního, druhého, třetího, čtvrtého nebo pátého srpna a ať už si ji cestující koupí v kterýkoliv z vyjmenovaných dnů, platí mu jízdenka až do půlnoci 6. srpna. Při nákupu jízdenky VLAK+ ani při cestě na festival nemusí cestující nic prokazovat, při cestě zpět však musí při kontrole jízdních dokladů předložit také použitou vstupenku z festivalu.

 

Ondřej Kubala

tiskový mluvčí Českých drah, a. s.