erterterz.jpg
Foto: Se souhlasem Silky Gang

Když se jedná o módu, šátky jsou vždy in. Pokud jste však unavené z tradičního způsobu nošení, máme pro vás několik nápadů na to, jak s nimi experimentovat. A to zvlášť pokud se jedná o stylové luxusní šátky, které si zaslouží být vidět. „Kvalitní hedvábný šátek dokáže i z obyčejného outfitu vytvořit stylový look. Má nekonečné možnosti nošení, kterých by ženy měly využít,“ říká ke stylingu šátku designérka Martina Karafiátová a dodává: „Zvlášť naše šátky s příběhem, jako je i ten poslední z kolekce Bollicine Brillanti inspirovaný bublinkami Mionetto Prosecco, je skvělé předvést, a to nejen formou klasického nošení kolem krku. Je třeba být rafinovanější a nebát se.“

Stylový letní top

Pokud hledáte nápad na letní top, šátek bude perfektní volbou. „Skvělou možností, jak vytvořit netradiční letní outfit z šátku je bandeau top bez ramínek. Stačí ho jednoduše svázat mezi prsy, nebo přeložit do trojúhelníku a uvázat kolem krku a na zádech,“ doporučuje Martina Karafiátová a dodává, že tento styl uvázání se také skvěle hodí jako vrchní díl pod sako.

Netradiční šperk

Věděli jste, že můžete šátek nosit i jako náhrdelník? Šátek složte do pruhu a uvažte na něm tři až pět uzlů za sebou. Poté ho „zavěste“ na krk. „Šátky mohou vypadat skvěle i na jiných místech těla, a to například na zápěstí nebo kotníku. Stačí ho jemně omotat kolem zápěstí a uvázat na malý uzel. Pokud chcete doladit barvy šátku, můžete ho sladit s manikúrou, je to jen na vás,“ říká k inspiraci designérka.

Šátek jako pásek

Chcete-li zdůraznit postavu a přidat outfitu styl, vyzkoušejte šátek jako opasek. „Tento způsob nošení skvěle zdůrazní ženskou siluetu. Nejprve složte šátek do pruhu, který můžete i srolovat a poté ho provlečte poutky kalhot nebo džínů. Upevnit ho můžete buď sponou nebo vázacím uzlem,“ zdůrazňuje Martina Karafiátová. Šátek můžete navíc i jednoduše uvázat za poutko kalhot a vytvořit z něj mašli.

Ve vlasech i namísto klobouku

Vytvořte stylový look, ve kterém vás rozhodně nikdo nepřehlédne. Propadněte trendům posledních měsíců a uvažte si šátek na hlavu, namísto čelenky či jako doplněk do copu. Odvážnější mohou vyzkoušet tzv. turbanový styl. Bude ideální volbou pro letní dny i jako alternativa ke klobouku.

Zdroje: Tiskové materiály Silky Gand, Designérka Martina Karafiátová, tiskové materiály Mionetto