chna1.jpg

Rohlík patří k firmám, které se aktivně zapojily do pomoci Ukrajině od samého začátku, a to jak finančně, tak i materiálně. Nyní se forma podpory ještě rozšířila.Od srpna si na Rohlik.cz můžete koupit slušivé pomocníky do kuchyně. V nabídce jsou například krásné utěrky, chňapky nebo zástěry od ukrajinských švadlen, které uprchly k nám. Zakoupením jim pomůžete překlenout dobu, než se budou moci vrátit zase domů. Příběhů konkrétních lidí je více. My bychom vám chtěli přiblížit osudy Natalie Haiduk a Svitlany Kiptyk.   
 
Natalia Haiduk

Natalie raději odjela z města Vinnytsja se svým čtrnáctiletým synem hned v březnu. Jela na jistotu přímo do Jihlavy, kde už několik let pracuje její manžel. Doma ve Vinnytsje Natalie pracovala pro velký německý oděvní závod, který šil výhradně pro značku Hugo Boss. Šití ji celý život velmi baví a baví ji i v Modetě. „Máte krásnou zemi, ale rodná země je rodná země a domů se těším,“ říká Natalie.
 
Svitlana Kiptyk

Vyučená dámská krejčová Svitlana do Jihlavy přicestovala se svou jedenáctiletou dcerou Veronikou z města Mykolajiv blízko Oděsy. Ráda by se vrátila domů, ale neví kdy, jejich panelový dům zničila bomba. Ubytování jim poskytla, jak sama Svitlana říká, hodná rodina z Jihlavy. Ve svém novém domově se jí líbí a zvlášť autobusy, které jezdí na čas.

62ed00bf8e007obrazek.png
 
Podpořte švadleny z projektu SIJUZIJUE koupí produktů (více zde):

  • CHŇAPKA SIJUZIJU
  • UTĚRKA SIJUZIJU
  • ZÁSTĚRA SIJUZIJU
  • PODLOŽKA

62ed00998599eobrazek.png

Reklama